• iyi güzel de neden gidip 20.000 ytl ye toyota vs alınıyor onu anlamadım ben.
    20.000 ytl ye 0 km renault clio, 15- 18.000 aralıında ise abidik gubidik markalarda abs li klimalı bi dolu araba markası var.(hepsi de sıfır) toyota alana kadar onlarda alınabilir.
    ancaaaak ben derim ki hic birini almayin. şööle 1970 lerden kopma bi vw tosbaa alin (2.500 - 5.000 ytl arası) yaklasik 1000 ytl masraf yapıp sanayide toplatın vede uzuuun uzun binin abiciğim. ne marka araba alırsanız alın 3-5 seneye kalmaz modeli eskir, bi üst modeli çıkar vs illaa bişey olur. ama tosbaa never dies !

en fazla arkanızdan allahsız tosbaa olmadı ateist volkswagen diyenler çıkabilir

hem sonra tosbaa yı karizmatik bulmayan hatun gören var mı ? (e he hee)
    al bi tosbaa çelik cant metalik sarı boya attır sen, dinle swordsman abini ne toyotalardan sağlam karizman olacak bak. (bende ki benimle yaşıt her sene beraber yaşlanıyoruz, şarap gibiyiz şerefsizim)

peşin edit : aylık masrafı kaça gelio bilmiom, öörenmekte istemiom zate. kaskosu yok sadece sigortası var. sadece hafta sonlarında ve bayram vs tatillerde kullanıyom missssssssssssss
  • her kafadan bir ses çıkınca bütün marka ve modellerden soğuyup gerçekleştirmekten vazgecilebilecek eylem.
  • notere gidip de imzaları atıp parayı teslim edene, anahtarı teslim alana kadarki kısmı pek de zor olmayan; fakat sonrasındaki alışma süresinde insana garip bir huzursuzluk hissi veren durumdur. henüz aldığım ikinci el araca binmek ve bir yere gitmek için her yürüdüğümde kendime yabancılaşıyorum. bunu almadan önce sattığım ve 5 senedir kullandığım aracıma doğru yürüyormuşum gibi hissedip de başka, yabancı bir araca binip gitmek garip yahu.

ya da belki fazla duyarlı ve eşyaya bağımlı olmak iyi değil, bilemedim

(bkz: yengeç burcu erkeği)
  • su anda nato libya'da yapiyor bunu. cumle icinde: "libya'yi su araba alalim da sevinsin" --ahmet nato
  • (bkz: araba vermek)
  • boktan bi durum, günlerce haftalarca internette gezinme sonucu arabalardan soğursunuz, sevmediğiniz arabaların muhteşem, sevdiğiniz arabaların ise sorunlu olduğunu farkedersiniz. uygun bişey düşsün diye beklersiniz. bekle bekle günler geçer ama beyaz atınız gelmez bi türlü.

sonunda deli olucam audi veya volvo almaya niyetlenmişken murat 131 alıp oturucam.

sonuç olarak mavi limon a katılmamak elde değil
    (bkz: sözlük bana araba bul lan allahsız)

muradına ermiş edit: aldım volvo'yu da rahatladım.
  • sıfır araba almak için bayi ve marka dolaşmaya başlamışsanız görürsünüz ki bir ya da iki gün içinde yeni fiyatlar gelecektir, %4-7 arası artacaktır. elinizi çabuk tutmalısınızdır. bu bir mucizedir ki her markada aynı olay vardır. amma velakin 15 gün sonra başka bayilerden veya aynı bayiden başka biri ile görüşürseniz hiç bir markada fiyatların değişmediğini anlarsınız işte evren size işaret gönderiyor alın şu arabayı. ilginçtir aynı salak taktik hepsine bulaşmış, işe yarıyor herhalde. en iyisi siz yıl sonunu bekleyin, kotayı tutturamayan bayiler fiyatta baya bir indirim yapıyorlar.
  • yaklaşık 1 aydır yapmaya çalıştığım şey. daha önceden bi bilgim yoktu arabalar hakkında son 1 ayda resmen ufkum açıldı. sanayiye koysan sırıtmam o kadar. önce sıfır araba baktım. sonra paramın golf türü sıfır arabalara yetmeyeceğini çok geçmeden anladım. şimdi ikinci el bakıyorum. her gün sahibinden.com'da araba bakmaktan kusacağım sanırım. karar vermedim değil. otomatik vites şart. 70bin'den az km'de 122hp golf 1.4 tsi arıyorum. pek seçenek de yok netten. kıfsmet bakalım. araştırıyoruz.
  • ilanlara bakarken görürsünüz ki tüm arabaların bakımları servisler de yapılmıştır. bunca sanayi sitesi boşa hınca hınç dolu anasını satayım, kuru kalabalıkmış hepsi.
  • japonya örneği için park yeri araçtan pahalı olabilmekte...
hesabın var mı? giriş yap