• hic yapmadigim bi eylemdi. gecen ay bi arac oturdugum sitede benim park yerime park etmisti, icimden olabilir dedim herhalde acelesi vardir. fakat arac tam 5 gun orda kaldi. artik canima tak etmisti, kimsenin ortalikta olmadigi bi vakit usulca arabaya yaklastim ve silecegi kaldirmak icin elimi attigimda silecek elimde kaldi?! ben bir panik. yok takamiyorum. bi yandan cevreme bakiyorm bi yandan silecekle sevisiyorum. en sonunda hic bi sey olmamis gibi silecegi caminin uzerine birakip kactim.
    kaldirmayin silecek falan. riskli is bunlar, havadan mevzu cikacakti.
  • iq seviyesi tek haneli olup, kapı önlerine, yayaların geçeceği yerlere, garaj girişlerine fütursuzca araba bırakanları kızdıran olay.
  • numarasını ve adını yazsa ne yapacaksın. belli ki park etmemen gereken bir yere park etmişsin ve uyarılmışsın. maganda mısın şehir eşkiyası mısın?
    edit: işbu entry hemen bir üstteki entrye cevap niteliğinde olup, söz konusu entry yazar tarafından silinmiştir.
  • silecek boşa kaldırılmaz. muhakkak bi hayvanlık yapmışsınızdır. ben kaldırmıyorum ayrıca. polisi arayıp ya ceza yazdırıyorum ya da çektiriyorum.

gece saat 4'te astım atağı yaşayan kızımı hastaneye götürmek için arabamı çıkaramayıp taksi çağırdığım gün silecek kaldırmayı bırakıp araba sahibi dövdüm. bunun için mahkemelik olduktan sonra bu hayvanlardan uzak durmaya başladım. devlet bunları insan sanıyor çünkü.
  • gerceklestirenlere kufur edenleri gostermis eylemdir.

sen git kaldirima cik, milletin evinin kapisina kadar gir ve oraya arabani parket...

sen git yaya yoluna arabani parket...

sen git baskasinin ozel park alanina (evet, tapulu) arabani parket...

sen git tek arabalik bir garaj kapisinin onune arabani parket...

sen git bir sitenin garaj kapisinin onune arabani parket...

ondan sonra arabani cizmedigimiz ve aynani falan kirmadigimiz, kibarca ve sadece malligini anla diye silecegini kaldirdigimiz icin senden kufur yiyelim.

aslinda en iyisini ayni garaji kullandigim komsularimdan buyuk araclari olanlar yapiyor. gidip carpisan araba oynar gibi carpiyorlar kendi yerlerine park eden arabalara.

yanlis yere, olmamasi gereken yere parkeden iq seviyenize de, kufurlerinize de sokayim sizin.

ek:

bir de su aklima geldi. gectigimiz aylarda sitenin garaj kapisi bozuktu ve bir araba parketmeye basladi. kimse tanimiyor. sitede herkesin yerleri belli. rastgele gidip parkediyor. uc bes gun orada birakiyor falan.

yaklasik 10 komsu arabayi ite ite, ceke ceke, kaldirip indirip sitenin disina, yola kadar tasidik. sonra da polisi aradik calinti araba var, yolun ortasinda birakip gitmisler, trafik de kilitlendi diye. cekici gelip aldi. adama ne yapmislardir bilemem ancak bir daha parketmedi.
  • yapana neden bu kadar sinirlenildiğini anlamadığım ufak uyarı eylemi.
  • tek silecek kaldırmak, arabanı buraya park etme demektir.

ıki sileceği birden kaldırmak, ağır hakaret içerir.
  • arabayı sitede paralel duran iki çizginin arasına park ederim. dışarı taşırmam.

fakat mütemadiyen bu sileceklerimi kaldıran, arka cam suyu püskürtmesini kıran, aynalarımı tam tur ters çevirip kırılma noktasına getiren bir orospu çocuğu var.

her gün sileceklerim havada neredeyse.

sitenin güvenlik kameralarını izleyeyim dedim, bi baktım, bir velet, her sabah babası ile servis beklerken, gelip benim arabanın silecekleriyle oynuyor.

yakaladım piçi. "sen mi kırdın?" dedim. "babam kırdı" dedi. sana kızdığımı düşünme, baban sana müsaade etmemeliydi ona kızdım, babana söyle, beni bi bulsun dedim.

geldi piçfather

- aynaları çevirip, cam suyu püskürtmelerini siz mi kırdınız ?
    + evet
    - neden ?
    + çocukla oyun oynarken kırıldı
    - peki bi yazı, not ya da site güvenliklerine haber verseydiniz nezaketen
    + haber verdik, fakat sizin çok sinirli biri olduğunuzu, kavga çıkaracağınızı düşündükleri için benim söylememi istediler. ben de tırstım açıkcası.
    - şu an kavga ediyor muyuz ?
    + hayır
    - fakat yaptığınız düpedüz terbiyesizlik. yetmediği gibi bunu çocuğunuza da bir marifet gibi öğretmişsiniz. sizi polise şikayet edeceğim. bu yaptığınız alenen suçtur.
    + ya o kadar abartmayalım
    - sen bu tavırlarla benim sinirlerimi kabartalı çok oldu. kusura bakmayın demeyi bile yediremedin kendine. bir kere telaffuz etsen dönüp gideceğim zaten çocuğunun hatırına
    + ben özür dilemeyi sevmem
    - polislere anlatırsın artık.

ve şimdi polise ifade vermeye çağrılacak. hala bir özür dilemezse, dava bile açarım böyle "yaeee neeoolacak" tiplerine ayarım çünkü.

4 yil sonra gelen edit:
    baslik patlayinca sonucu soranlar cogaldi. soyle cozduk:
    tum kayitlari aldim. fotograflar haline getirip sitenin asikar yerlerine astim. ozur diledi, masraflarimi karsilayacagini soyledi.
    ben de sitedeki cocuk parkina eglenceli bir oyuncak getirirse kabul edecegimi soyledim.
    bahceye saksida, buyuk bir tirmanilabilir agac getirdi. cok sevdim. cocuklar da sevdi.
    kabul ettim.
  • eskiden yanlış yere bırakılan arabanın anasının sikildiğini düşünürsek (çizilmesi ya da lastiğinin indirilmesi) çağ atladığımızın göstergesidir.
  • medeni bir tepkidir. bu hareketi yaparken araba sahibiyle karsilasmayi cok istedim hatta arabanin yaninda beklemisligim bile var.

o amk beyninle 2 araclik yere caprazlamasina arac koyman, çikişi kapatman, engelli alanina park etmen vb. bencillikleri yapana az bile o hareket, umarim bir gun bunlari yaparken karsilasiriz da sileceklerini kaldirmama gerek kalmaz.
hesabın var mı? giriş yap