• güldük eğlendik ve zamanında espri yaptık ama sürekli küçümsemeye gerek yok. gereksiz yere aşağılamaya da..

kendi haline bıraksan gasp, hırsızlık yapacak adamlar kayıt, mix, mastering ile uğraşıyor. eline kalemi alıp derdini anlatıyor. müzik iyidir ya da kötüdür, orasıyla ilgilenmem. video çekiyor, montajı öğreniyor. kendilerince düğün salonunda konserler veriyor. enerjilerini atıyorlar ve sosyal ihtiyaçlarını karşılıyorlar. bir araya geliyorlar ve en önemlisi, bir hobileri var.

bütün gün evde bilgisayar başında ona buna sataşan troll şahsiyetlerden daha mutlu bir hayat yaşıyorlar. dediğim gibi; kötü ortamlarda ve kötü insanlarla bir arada bulunan, kötü insanları örnek olarak görmüş kişilerden bahsediyoruz. bırakın takılsınlar..
  • lahmacun yerken milkshake içmek gibidir.
  • müziğe tepki olarak doğmuştur. bunu dinleyeceğime davlumbaz ve araba alarmı dinlerim daha iyi.
  • iç anadolu bölgesi ve almanya başta olmak üzere çeşitli bölgelerde icra edilen ve hızla yükselmekte olan müzik türü. arabesk tarzında bir şarkı bulup giriş kısmı loop'lanır ve üstüne lirikal konsepti arabesk müzk anlayışıyla örtüşen sözler yazılır. "bebeğim senden vazgeçemem dertliyim efkarlıyım hayata küskünüm rerörerö" şeklinde ilerleyen bu müziğin icraatkarları kendi tarzlarını oluşturmuşlar bile. giorgio armani logolu v-yaka badileri, çizgili yeşil-gri hoody'leri, pilot gözlükleri ve jöleleyle havaya dikilmiş, ense tarafı özellikle uzun bırakılmış saçlar ile 1970'lerin sonunda bronx'ta filizlenen müzik türüne yepyeni soluklar katmaktalar. youtube'da koydukları vidyoların başlığı 5-6 kelimeden kısaysa kendilerini samuray metoduyla cezalandırıyorlar gibi bir söylenti var ek olarak.
  • bu müzik türünü dinleyenlerin ayrıca çok ilginç savunma mekanizmaları var, "beqenm1y0s@n1z qendhinis shöylheyin baqqalhım !!11" minvalinde. kesinlikle bulaşılmayacak insan türleri kategorisinde birinci bunlar ikinciler de apaçilerdir, şarkı çok güzel hacı diyip geçmek lazım, üzmenin manası yok.
  • eğer bir müzik türüyse dünyanın en sikindirik türü. değilse de dünyanın en sikindirik şeyi.
  • eğer nietzsche arabesk rap' i dinlemiş olsaydı, belki "müziksiz bir hayat hatadır" sözünü söylemeyecekti.
  • türkiye dışında bir yerde yapıldığını düşünmediğim müzik türü.
  • rap nedir zaten o tartisilir. hadi zevkler ve renkler diyip geceyim.

ama bu arabesk rap cok enteresan haci. bakiyosun hepsi delikanli, sert gecinen tipler ama aglaklik diz boyu. hepsi hatunlarin arkasindan aglayip duruyorlar. arabesk de boyleydi, arabesk rap de boyle. bunlarin yuzde 92si benim sevgim en buyuk, en cok ben seviyorum diye ortalikta aglayip dururlar.

bak guzel kardesim, once bi berbere git guzelce efendi gibi trasini ol, sonra hamama gidip iyice bi keselen. sonra sevdigin kiza gidip efendi gibi sevdigini acikla. bak emin ol o abuk subuk hareketlerinden daha fazla ise yarayacaktir soylediklerim. ha, ille de ben gencim isyan etmem lazim diyorsan, biraz da toplumsal meselelere isyan et orospu cocugu zanim evladum...
  • müzikal yetenek gerektirmeyen her müzik türü gibi bok gibidir, götüm gibidir, seven de zevksizdir.
hesabın var mı? giriş yap