• bilinenin aksine haram değildir. mekruhdur.
    asıl yaradılış sebebi, gücünden yararlanmak olduğu için bu böyleymiş.
    bi de şöle bir durum var; bizim örf ve adetlerimize göre namus at-avrat-silah dır.
  • büyük bir ihtimalle bilmeden çoğu türk'ün yaptığı şey.

(bkz: ittirmek)
  • nerede bir at görsem göz göze gelirim, atlar hep gözünün içine bakar insanın biliyo musun, ot yerken bile..''abi beni de yiycen mi ''der gibi. ister binerim ister yerim kardeşim sanane, hatta dört nala giderken kulağına tuz döker ısırırım, yenmek o kadar da kötü bir şey olmamalı aslında at kardeş, yarın bigün sen de beni yersin ödeşiriz..ama sen ot seviyodun di mi? yazık, çok şey kaçırıyosun biliyo musun.. ama o kafan..sorun senin kafada, o kocaman kafanda, hangi tencereye sığar ki o kafa
  • kazakların pek sevdiği aktivite. at eti yağsız olduğu için çok lezzetli diyorlardı.
  • orospu çocuklarını bilemeyeceğim; ama bildiğim kadarıyla özbek çocuklarının yaptığı şeydir.
  • afrikadaki kabilelerin lüks tüketimi fare etinden iyidir.
  • türkiye'de yaşayan milyarlarca insanın yaptığı şey.

türkiye'de binlerce yıldır özellikle devlet kurumlarının yemekhanelerinde at eti, at eti ile yapılan yemekler yapılıp yedirilmiştir. çünkü buraların ihaleleri zaten yandaşlara verilmiştir ve kendi hallerine bırakılmışlardır. yandaş olmasa dahi buralar denetimden o kadar ama o kadar uzaktır ki, içeride insan kesip etinden yemek yapsanız millet yer. kimsenin de haberi olmaz. bir kaç yıl önce adana sümer öğrenci yurdunda(3000 kişilik) bu olay duyulmuştu. millet çok şaşırmıştı. ilgilenenler o haberi bulup inceleyebilir.

o sokaklardaki yok döner yok köfte diye satılan iğrençliklere hiç girmiyorum bile.

at eti iyi pişirilirse normal etten ayırt edilemez. eğer vedat milor değilseniz löp löp yersiniz bu eti. ve yine iyi pişerse bir zararı da yoktur.

afiyet olsun.
  • bilmeden de olsa türkiye'deki insanların sıklıkla yaptıkları eylem
  • müslüman olduktan sonra da uzun yıllar devam eden türk alışkanlığı, damak zevki. sanırım 15.yy a kadar devam ediyordu sonrasında azalarak yok oluyordu.
  • japonya'da çiğ de yenir
    (bkz: basashi)
hesabın var mı? giriş yap