• hayalimindir. 4,5 sonra sahip olabileceğim otomobildir. mükemmel görünmüyle a6,a8 yanında hiç kalır
  • harika dış tasarımına ve audi marka imajına hayranlığıma rağmen test sürüşümde sınıfta kalmış araç. audi bana bunu yapmamalıydı.

test ettiğim araçlar - bmw 325i coupe, mercedes e250 coupe ve audi a5 2.0 tfsi quattro coupe. fiyatları ve motor özellikleri birbirine çok yakın. haksız rekabete mahal yok.

kıyaslamaya gelince,

1) yol tutuşu vasat. mercedes'in gerisinde, bmw'nin çok gerisinde. sert virajlarda audi salladı. bmw ağzında sigara james dean tadında kaydı geçti yollarda.

2) motorun neden en gürültülü olduğunu anlayacak teknik bilgim yok. ama yüksek devirde çok rahatsız edici. mercedes sessiz sedasız ilerlerken, bmw kabul edilebilir gürültü çıkarıyor. audi bas bas bağırdı afedersin. bazıları bağıran motor sevebilir, egzozunu patlatabilir, ama uslu şoförseniz, bağdat caddesinde gülücükler saçmayacaksanız, tercih mercedes.

3) ergonomik açıdan audi son sırada- şöyle uzun yolda kolumu yaslayıp gideyim diyemiyorsunuz. neden böyle diyince ama araba spor gibi absürd bir cevap alıyosunuz bayiden. sanki bmw kağnı arabasıydı da, audi çok spor.. mercedes 1. sırada. neden, çünkü bırakın konforu, arka koltukta sevişilir, o kadar rahat.

kullanım tadı böyle....ayrıca,

4) dış tasarım subjektif bir yorum - aralarında en çok beğendiğim audi oldu. sade ve net hatları var, gereksiz gösteriş yok. grisi harika. mercedes dış tasarımı her yerinden ışıltı saçarak son sıraya oturdu (bakın arabam var! hahayt!). kendimi 200+1.beygir gibi hissettim. herkes bakıyor.

5) iç donanımıyla 92 model tofaş ambiansı yaşattığı için audi'ye teşekkür ederim. gözüm kasetçaları aradı. gelin görün ki bmw iç donanımıyla (yine) aklımı başımdan aldı. cep telefonunuzdan internete bağlanıp da, yoldayken trafik raporuna göre rotanızı değiştirdiği an arabanın lastiklerini öpesiniz geliyor. mercedes'in iç donanımı fena değildi, yani o kadar paraya 3 yıl her gün masaj yaptırabileceğinizi düşünün, bu kadar lüks zaten olmalı, ağzıyla kuş tutmuyor.

ovırol....audi a5 yerine güzel alternatifler var.

2.0 tfsi quattro modeli 211 beygirdir. tam bir benzin canavarı mübarek.
  • yaklasik bir ay once dogus oto'dan aldigim, ve bir aydir yurtdisinda oldugum icin kullanamadigim siyah incim.

yarin kismetse donuyorum, biraz kullanayim buralari detaya bogacagim.
  • bende koleksiyonu olan araba. siyah, beyaz, gri, lacivert ve bir de kırmızı olanından aldım, otoparkta bekletiyorum hepsini. şu an mercedes e 320'den hevesimi almaya çalışıyorum, sonra binecem a5 lere. zengin olmak güzel şey be. geberin lan pis fakirler.
  • yaklaşık bir yıl önce hayalini kurduğum araba a5.sonra dayanamayıp gidip palio aldım.mtv'si düşük, az yakıyor, park yeri sorunuda yok.detaya girmem gerekirse, ön camlar otomatik.dikkat ettiyseniz detayda bile boğmuyor.çokzel.
  • 1 yıl önce aldığım ancak nereye koyduğumu unuttuğum için kullanamadığım araba. "pele" koymuştum adını renginden dolayı. bir bulsam sayfa sayfa entry giricem buraya. biliyorum çünkü hepiniz merak ediyorsunuz pele'min şanzımanını, vites kutusunu, çelik jantlarını falan ...
  • yaklaşık bir ay önce hıyarın birine sattığım arabam çok ekmeğini yedim valla ne yalan söyliyim böyle sözlük ortamları falan.

not : detayları yazsam aklınız uçar

edit: araç doğuş çıkışlıdır. full+full
  • ozellikle 2 kapili modellerinde arka koltuk mesafesi yok gibi birsey olan otomobil.
  • özellikle iki kapılı modellerinde arka koltuk mesafesi yok ama ayağınızı toplayıp oturunca sıkıntı olmuyor. iç dizaynı ile şark köşesi havası veren tek yabancı marka. bu arada yurtdışında olduğumdan memleket hasretini de gideriyorum.
hesabın var mı? giriş yap