• bunu diyen doktor, öğretmen, akademisyen olsaydı bu başlık altına 1000 entry girilir haram edilirdi ama kabzımalsa sorun yok, onunki alınteri.
  • şaka maka gözlerimin dolmasına sebep olan açıklama. 25 sene önce okumaya başladım. disiplinli bir okuldu. hayata karışamadım. sokakta fazla vakit geçirebilen bir çocuk değildim. bana kalırsa pek de çocukluğumu yaşayamadım. burjuva tipi sosyal aktivitelerle geçti ömrüm. okula gittim. kursa gittim. yabancı dil öğrendim. sınavlara girdim. iyi derecede ofis programlarına hakimim. presentabl denen bir sıfat var ya hani, onun kelime karşılığı olacak şekilde yetiştirildim. sebebi iyi bir işe girmekti, iyi para kazanmaktı, hayatım, ailemden gördüğüm gibi devam etsin diyeydi hepsi. artık ne için uğraştığımı, neden bir çocukluğum olmadığını, neden hayatımın hiçbir noktasının tadını tasasız biçimde geçiremediğimi bilmiyorum. bana harcanan para bankaya koyulmuş olsaydı, şu anki gelirimin onlarca katını alıyor olurduk. milyarlar... hepsi çöp. bu ülkede bi boka yaramıyor eğitimli ve kültürlü bir insan olmak. kimse, aa maaşallah yavrumuz da ne kadar insaflı ve merhametli demiyor. herkes paranın ve gücün önünde ceket ilikliyor.

niye okuduk, niye senelerimi çaldınız el birliğiyle? sağıma bakıyorum cahil, soluma bakıyorum cahil. kimse de aa ne cahil adam demiyor.

deliler, cahiller ve ölüler... öylesine mutlular ki! yalnızca çevrelerindekiler acı çekiyor.
  • ondan sonra öğretmen şu kadar kazanıyor, doktor bu kadar kazanıyor değil mi? çok ağır bir küfür edesim geldi ama tarzım değil!

edit: olaya çook farklı bir bakış açısı getirerek debe'ye üst sıralardan giren hemen alttaki komşumu da kutlarım!
  • siz gidin öğretmenin aldığı 3 kuruşa laf edin, hesabını tutun tatillerinin falan iki yüzlü adi herifler
  • neden patatesin kilosu 5 tl oldu diyorduk, sebebi bunlarmış...
  • bir tüccarın bunu yapmak istemesini anlarım, etik değil vs. falan ama esas sorun buna hukuken bir müdahele edilememesi ve kontrol altına alınamaması, balık ureticisi birligimi bilmemnesimi başkanı televizyonda balikcilara yok öyle 3 kilosu 5 liraya 10 liraya hamsi kilosu 10 liranın altına düşmeyecek fazlasını şoklayin kaldırın demişti ve bu sene kilosu 10 liranın altına hamsi yiyemedik.
  • hem aracıların sayısının azaltılması, hem de aracı başına düşen kar paylarının azaltılması için yasal düzenleme gerekliliğini göstermiştir. mal çiftçiden tüketiciye ulaşana kadar 2-3 aracıdan fazla olmamalı, aracı başına kar payı %10-15'ten fazla olmamalı. yoksa bu zulüm düzeni sürer gider.
  • bu kazançla devlete ne kadar vergi verdiğinin araştırılmasını istediğim aracı beyanı.
  • üniversitedeki anayasa hukuku profesörümüzün dediklerini akla getirendir. hocamız gülerek anlatmıştı: "çocuklar bizim oradaki semt pazarını gezmeyi pek severim. hele de benim hukukçu, bir de profesör olduğumu duyunca bana bir hürmet bir hürmet göstermeye başladılar sormayın. aman hocam bundan alın, tezgahtan vermemeler yeni kasa açmalar filan. neyse bir gün biri maaşımı sordu ben de söyledim. o da bana ne dedi biliyor musunuz? aman hoca ben de seni adam sanmıştım. sonrasını tahmin edersiniz artık, tezgaha talim"
hesabın var mı? giriş yap