• ben ki mabel matizi severek dinleyen insanım ama bu hatunun sesini duyduğum anda cinayet işleyebilecek kadar sinirleniyorum. sesinde beni aşırı rahatsız eden bişeyler var. ses tonu mudur, tınısı mıdır anlamam o işlerden ama her sabah servise binip uyumaya başlayalı 5 dakika olmamışken "na naa nan naa na naaa" dediği bi şarkı çıkıyo radyoda. gözümü açıp bütün servisi yumruklayasım geliyo. tatlı tatlı uyurken bet sesle uyanmanın acısını birinden çıkarmaktan korkuyorum artık. o nasıl ses ya gerçekten çok fena :/ şarkı söyle sen diye kim gazlayıp piyasaya saldıysa yedi sülalesine selamlarımı iletiyorum...
  • bu hanım ablamızı ne zaman görsem aklıma gelen tek bir şey var.

(bkz: alvin ve sincaplar)
  • tüylerimi diken diken etmiştir izlerken. çok boktan la . kız da şarkılar da ses de . komple facia .

ya belki yeri değil de , power fm dinleyenler bilecektir şu sıralar inanılmaz hit şarkılar var. her biri birbirine fark atmış vaziyette şarkıların. profesyonel olarak da müzikle ilgilenmiş biri olarak diyorum ki korkunç iyi altyapı ve aranjmanlar var. bi de bunları, bizimkileri dinliyorum. ulan hiç mi dinlemiyorsunuz dünya müziği? hit şarkıları felan? hiç mi esinlenmezsiniz? en azından alt yapı ve teknik açıdan hiç mi feyzalmazsınız. 1990 lardaki pop müzikten nasıl kusuyorsam hala aynı şekilde kusuyorum. bu kızcağızı da tepelerde bir yerlere yazabilirim kusma listemin...
  • reklamcılık sektörü açısından düşünüldüğünde kendisi fakirin nil karaibrahimgil'idir..
  • canli performansinin cok kotu oldugunu kimsenin soylemedigi sarkici. gerci kayittaki performansi da farkli degil.
  • bu kadının sesini duyunca aklıma gelen ilk sıfat varoş. başka kelime bulamıyorum bu ablanın ses acayipliğine. kesin biri de çıkıp diyemedi acayiple kaldı yorumu bu kadın da aa niye olmasın diyip şarkıcılığa soyundu. yıllar sonra albümle geri döndüğünde millet aydilge dönmüş hebe hübeli hayran yorumları yaptığında duyduğum şaşkınlığı anlatamam. kesinlikle art niyetle konuşmuyorum, bence sesiyle daha devam edecekse arabeske, arabesk fantaziye dönmeli.

şarkılarını hiç bilmiyorum ama sesini bak yine düşününce kendisine şöyle bir playlistin daha uygun olacağını düşünüyorum.
    (bkz: benim için üzülme)
    (bkz: bir mana var sözlerinde)
    (bkz: vurmayın yıllar)

aydilge derdine de gece gece yaptığımıza bak.*
  • uzun zamandır türkçe dinlemeyen biri olarak, burada hakkında okuduklarımın oldukça beni şaşırttığı güzel insan.. bu ülkede herşeyi yapmayı bırak, yapmaya çabalamana bile izin vermez herşeyi bilenler.

zor bir ülke burası. burada müzik yapmak, hele ki yeni bir melodi getirmek bayağı bayağı didişmek ister. önce kulaklarının tırmalandığını düşünürler, oysa ki yeni bir şeyle karşılaşmışlardır. buralar yeniye kapalı, şans vermemeye yeminlidir sanki.

beğenmeyenlere gelsin: dinleme arkadaşım, dinleme güzel kardeşim, ve birşeyler yapmaya çalışan insanların hevesini kaçırma, insanların moralini bozma.

uzun yolda dinlenen bir müzik yapabiliyorsan bence doğru yoldasındır.

yolu açık olsun..
  • bir muzisyen olarak, icra ettigi muzigin; sahsima hitap eden muzikle taban tabana zit bir durumu olsa da, hunharca yerilmesinden ziyade; varsa, elestirel goruslerin; en azindan sayginin kaybolup gitmedigi bir uslupla yoneltilmesini haketigini dusundugum sahis.
  • grup düş vardı bi ara. bu kızda o grubun kayıp üyesi havası var.
  • aşka gel klibinde bir kez daha filtrenin insanı nasıl değiştirdiğini gördüğümüz kişi.

filtresiz olanda sıradan diş macunuyla fırçalanmış gibiyken, diğerinde türk hekimlerinin tavsiyesi ipana ile fırçalanmış gibi.

#instaaydilge
hesabın var mı? giriş yap