• - bak oğlum; odtü'yü kazanırsan, sevgilin oradan olur; diğer üniversiteli kızların dikkatini çekmen de bonus... artvin çoruh üniversitesi'ni falan kazanırsan yüzde yüz sap kalırsın . bir-iki güzel kız olsa bile sana düşmez zengin veletler kapar, sap kalırsın. mezun olsan da durum değişmez. benden söylemesi, çalışıp çalışmamak sana kalmış.
  • "iki elinle bir sikini doğrultamıyorsun..."
  • elindeki cevizli sucuğu gösterip "size sadrazam yarrağı getirdim" demesi.
  • 1 yıl önce üniversite açıldığı zaman ciddi bir kilo kaybı yaşayıp standartların çok çok altında bir kiloya düşüp okulu bırakma aşamasına gelen babamın tedavi sonucumdan sonra beni hiç istemeyerek gönderdiği üniversiteme giderken otogarda söylediği sözdür:' gönderdiğim gibi (şükür ki sağlığım tekrar düzelmişti) dönmezsen seni ben okuldan alırım.' halbuki biliyordu benim o okula ne kadar çok isteyerek gittiğimi de orayı bırakmayacağımı bildiğinden söylemişti.
  • "taşrada birinci olacağına, roma'da ikinci ol."

baba, roma'ya geçtim de noldu baba? süründüm bak. ve inanılmaz bir şey ama bunu sırf dersanede ikinci sınıftan birinci sınıfa geçmek istemediğim zaman söylemiştin. baba o zaman roma'ya geçtim de bak şimdi taşranın yanından bile geçemem. neyse keyfimiz yerinde ama. babamız egoları yenmese de bize yenmeyi öğretti ya, daha ne olsun?
  • kaç yıl daha bu evde kalacağını sanıyorsun.
  • 13 yaşımdaydım, hemen hemen bacak kadar bişeydim.anadolu lisesi sınavlarında evimden 750 km uzaktaki bir liseyi kazanmıştım.babam beni liseye kayıt yapıp beni küçük yaşta gurbette bırakacaktı.çok nasihat edebilirdi belki ama o bana sadece; "kendi başının amirisin,düşün taşın ve herşeye ona göre karar ver " demişti . bu sözü hiç unutmadım ve hep sadık kaldım.
  • bir evde yemek yeme görgüsü yoksa, o evde görgüden namına hiç bir şey yoktur.

zenginden zarar gelmez zengine, fakirden zarar gelir zengine.

allahın yarattklarını yorumlamaya sanat deniliyor.
  • dedemi kaybetmiştik çok üzgündüm tabi babamda üzgündü. dedi ki
    ''oğlum; ağaca güvenme çürür, duvara güvenme çöker, insana güvenme ölür. hayatta hep yalnızsın unutma''
  • ne yaparsanız yapın hakkınızda ne söylenirse söylesin benim çocuğumsunuz, bende krediniz sonsuz... * *
hesabın var mı? giriş yap