• değerli meslektaşlarım, sevgili ekşi okurları,

bu entry'i girerken inanın utanıyorum. dünya okulu olduğunu iddia eden bahçeşehir koleji yeni dönem (2024-2025) öğretmen maaşlarını tecrübe gözetmeksizin 25-30 bin civarında teklif ediyor. inanın geçmişinden ders almayan, markasını bu kadar kötüleyen başka bir okul görmedim ben hayatım boyunca. bahçeşehir koleji maaş konusunda öğretmenine uğrattığı haksızlıklara aralıksız devam ediyor. umarım bu enrty bir fişek olur, bir şeyleri düzeltiriz. şu an bağlı olduğum okulda bu fiyata sadece kendi çocuğu kurumda okuyan öğretmenlerimiz imza atıyor. bir öğretmenin emeğinin karşılığını 25 bin olabilir mi? acilen bahçeşehir yönetim kurulunun elini vicdanına koyması gerekiyor.. tabii öyle bir vicdanları varsa..

bilgilerinize sunar, desteğinizi rica ederim.
  • bahçeşehir kolejinin donanımhaber ölücüsü olduğunu öğrendik bu sayede.

yok öyle öğrenciden 500k alıp öğretmene 30 bin teklif etmek.
  • (bkz: bozuk düzen)
  • ülkede tek kurum yok hakkaniyetli iş yapan. işin kötüsü bu paraya kesinlikle kadroyu dolduracak. daha düşüğe bile bulabilir.
  • sonra doktor da demis ki, basmayin ozaman beyefendi.

yani olmayin ozaman ogretmen. ogretmen azalsin da degere binsin biraz.

ciddi ciddi 2024 yilinda hala serbest piyasayi anlamamis, hala ozel sektoru anlamamis, hala kapitalizmi anlamamis, hala gidip okul okudu diye saygi sevgi merhamet gorecegini zanneden insanlar gundemi mesgul ediyor.

bir ogtetmenin en az 100 bin lira almasi lazim, da, turkiyede kac ogretmen var? hepsi o parayi alirsa kalanlar ne yiyecek?

her meslek icin gecerli bu, firma size asgari ucretin ustunde maas veriyorsa ortada kanunsuz bir is yoktur. ıster calisirsin ister calismazsin.

edit: ben bu kadar memur adayini bir arada gormedim. kpss den gecemeyen mesaj kutuma cokmus.

edit2: mesaj kutuma cokenler arasinda cekilis yapip kazanana kirmizi tukemmez kalem gonderecegim. atanirsaniz yazili okursunuz.

edit3: adamin biri doktora gitmis, surama basinca agiriyor doktor bey demis.
  • bahçeşehir kolejinde çalışan öğretmenlerin ekseriyeti minimum 5+ yıl sektör tecrübesi olan cv'si güzel öğretmenler.
    veliden yıllık 600 bin alıp tecrübeli ve nitelikli öğretmene 25 bin teklif etmek kabul edilemez bir durumdur.
    özel sektördeki tecrübeli ve nitelikli öğretmenlerin hak ettiği miktar 45 bin liradan aşağı olmamalıdır.

hoş, yeni mezun deneyimsiz öğretmene asgari ücret bile vermeyip elden 14 bin veren sektöre ne anlatıyorsak…
  • şimdi ben burada herhangi bir firmanın mühendis için verdiği teklifle alakalı aynı bağlamda bir başlık açsam mantıklı oluyor mu?

size okulda ne öğrettiler? alabileceğiniz teklifin alt sınırını mı öğreniyorsunuz?

tanım: bir eğitim kurumunun çalışma adayı için verdiği tekliftir.

edit:imla
  • beyler serbest piyasa putunu ters çevirip, ayak kısmından götünüze sokarsınız,
    "insana yakışan bir hayat, ülkenin emek cehennemi olması, patron köpekliği yapmanın neden aşağılık bir varoluş şekli olduğu vb" konularda da bi görüşünüz olur.
  • ozel okullarda calisan ogretmenlerin maaslarinin en az devlet memuru ogretmenler kadar olmasi gerekir seklinde bir yasa vardi, ak parti kaldirdi. o zaman cok kucuk bir grup disinda kimse sesini cikarmamisti.

iste o gun cikmayan seslerin karsiligi bugun bu sekilde aliniyor. acikcasi ben bahcesehir koleji'nde bir sorun gormuyorum. bir para teklifi var, isine gelmezse calisma deniyor. ozel sektorun gercegi bu.

peki sorun nerede derseniz, kolektif haraket edememekte. bakin hafta sonu restaurant boykotu vardi, ben kendi adima gitmedim ve cevremdeki insanlarin gitmesini de engelledim. ama yine bir kolektif zihniyetin olmamasindan dolayi boykot basarisiz oldu.

uzun lafin kisasi biz bu sekilde bireysellikten vazgecemezsek daha cok corap basimiza orulecek.
371 entry daha
hesabın var mı? giriş yap