• adam, ellerini bir ara cebine atıyor, mama olmadığını farkettiği an, hatasının farkına varıyor ama çok geç oluyor. artık cebinde mama olmadan, dışarı çıkılmayacağının farkına varır. avrupamı lan burası, ortadoğu metropolünde hayvan sürüleri tarafından parçalanma riskin var, ne diye mama taşımıyorsun? (mama tarikatı)
  • "bakırköy sahilinde yürüyüş yapan iş adamı başıboş gezen 6 köpeğin saldırısına uğradı. köpeklerin iş adamına saldırma anları civardaki güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı."

https://www.hurriyet.com.tr/…dama-saldirdi-41985769
    alternatif link : https://twitter.com/…tatus/1483846977821552651?s=20

hayvan sever kardeşlerim kızmasın ama köpekler bu defa haksız bence. fakat adam da onların yaşam alanına tecavüz ediyor sanki bana öyle geldi. ayrıca adam resmen sahilde gevşek gevşek yürüyor, dikkatli izlerseniz selam bile vermiyor köpeklere. köpek de "selam versene lan it" der gibi ufak bir ısırık alıyor adamın bacağından sonuçta konuşamıyor bu hayvancağızlar sonra adam yerdeyken köpekleri tekmeleyince haliyle onlar da canı yanınca adamı biraz hırpalıyorlar. *
    köpek taparlar'dan linç yerim korkusuyla bir şey de yazamıyorum amk, ama bu nedir arkadaş ya yazık valla adama.

buna benzer olaylar mahalle aralarında, kamera olmayan yerlerde her gün yüzlerce insanın başına geliyor eminim ama ispatlayamam. sokakta köpeklerin başı boş gezmesine karşıyım arkadaş. bir sürü insanın fobisi var köpek korkularından yollarını uzatan insanlar var günahtır. yetiştirilme ile alakalı blablabla demeyin bana video'da herşey açık açık görünüyor.

ayrıca adamın çaresizliğini görüp arabasının kapısını açmayan beyaz arabalı şerefsize de en az köpekler kadar uyuz oldum. köpek sıçsın suratına!

edit: alternatif link & imla
  • beyaz arabadaki köpektapar galiba. ben olsam üzerlerinden geçer adamı kurtarırdım. kapıyı da açmadı adam rahatça yem olsun diye.
  • adam yine şanslı ki kaçarken yola fırladığında araba çarpmıyor. şanssız olanı için bkz

2022 yılında yaşanıyor olması komik olan görüntülerdir.
  • parti ayırt etmiyorum artık. bu sorunu çözme iradesi gösteren belediye alır oyumu. hiçbir şey insanın sokaktaki can güvenliğinden önemli değildir.
  • bandırma'da spor salonu çıkışında tümüyle aynı şeyi yaşadım. çantamla yürüyordum. arkamdan hırrr şeklinde zincir boşalması gibi bir ses geldi. bir köpeğin bana hırladığını farkettim. bir anda üstüme koştu. sayıları 7-8'e ulaştı. bir şekilde def ettim. ancak bir çocuk olsaydı, muhtemelen öldürülürdü. sokakta köpek olmasını savunanları aklım almıyor. bu nasıl hayvanseverlik, amaç ne bilmiyorum.
  • kim bilir köpeklere ne yaptı?
    köpeklere belki zamanında şiddet uyguladı?
    mama verseydi böyle olmazdı!
    hayvan sevmeyen biri olduğu kesin yoksa hayvan seven insana köpek saldırmaz.
    iyi insan olsa zaten hiç saldırmazdı.

diye savunmaya geçecek yüzbinlerce beyni süngere dönmüş insan var bu ülkede.

adı üstünde hayvandır, insan gibi düşünebileceğini ya da hareket edebileceğini düşünen arkadaşların eğitilmesi şart.
  • ister linçleyin ister küfür edin ne yaparsanız yapın ama sokak köpekleri artık şehirler için sorundur ve tek çözümü vardır. bu köpekleri toplarsın. 2 ay 3 ay tüm aşılarını yapar tedavisini yapar sağlıklı hale getirir ve sahiplenen var mı diye beklersin. koyduğun sürenin sonunda sahiplenen olmazsa uyutarak itlaf edersin.
    tabii bunun yanında tüm köpek ticaretini yasaklarsın. anadolu ırkları dışında safkan ırk üretimini, yeni ırk araştırmalarını falan tamamen yasaklarsın. barınaklardan sahiplenilen köpekler için ufak da olsa teşvikler verebilirsin.
    tüm sahiplenilen köpeklerin chiplenerek sahiplerinin zimmetinde olmasını sağlarsın. sahiplenilen köpeklerin bakımını yapmayan, sahiplenecek kişiyi bulup taahhüt almadan köpeğini çiftleştirenlere, köpeğini sokağa bırakanlara, kendi ya da başkasının köpeğine zulüm edenlere, köpeğini saldırgan yetiştirenlere, dövüştürenlere hapis cezaları getirirsin. medeni ülkelerde olduğu gibi. sorun çözülür.

edit:çeşitli imla hataları
  • açılın, ben bakırköy'de oturuyorum.

şimdi bu araya girmeye çalışan adamın adı hüseyin. hüseyin evsiz ve köpek sürüsüyle yaşıyor. köpeklerin lideri... bu köpeklerin ilk vukuatı değil. sürü halinde gezdikleri için sürekli birilerine saldırıyorlar. illallah eden bir grup ve hayvanların yaşam alanına dokunmayın diyen grup yıllardır tartışıyor ve bir çözüm bulunamadı.
  • 10 tane köpek etrafını çevirmiş parçalamak için üstüne geliyor, adam panik yapmasın sakinliğini korumalısın diyor. kardeşim herkes sizler gibi balta girmemiş yağmur ormanlarında yetişip mızrakla dinozor falan avlamamış olabilir. ondan sakin kalamıyor olabilir insanlar.
hesabın var mı? giriş yap