• "yağlı yarrağının pütürlü başını sokup sokup çıkarmak" gibi fevkalade küfür tamlamalarını dilimize kazandırmış son derece faydalı bir köşe.
  • memo tembelçizerin 2000 ile 2004 yılları arasında lombakta yazıp çizdiği ve aynı isimle kasım 2009'da mürekkep yayınlarından çıkan kitabı. evvela çok mutlu olan memonun en güzel anında bir eşşek olduğunu farketmesiyle işler karışır, ve mutlaka ortamda bulunan birilerine çifteyi atıp kaçar. ve her defasında kendini eşşek doktorunda bulur. memonun şarkıları da on numaradır.
    "ooordaağ pir göt far uzakta
    hizikmesekte sohokmasaktaaa
    ğööt bizim ğötümüzdürr"
  • (bkz: estapitipiti)
  • eşşeklerin söyleyemeceği sözdür.

orta okulda, sosyalbilgiler öğretmenimiz bütün sınıfa, bunu 180 defa yazdırmıştı. 120 kere de evde yazmamız için ödev vermişti. yazmadığımdan "evde unuttum" demiştim, hatırlıyorum. eve göndermişti defteri almam için. tabi korktuğumdan, eve gelince hemen yazmıştım. sınıf çok gürültü oludğu için yazdırmıştı bunu. çok stratejik bir yöntem gerçekten. hakkında soruşturma başlatılması için gerçekten iyi bir yol izlemiş.
  • memo tembel çizer in lombak a geçtikten sonra çizmeye başladığı olay..her hikayesinde bi salaklık yapıp eşşekliğini anlayan memo hikaye edilir..lombak taki en komik olay ayrıca..
  • saintin imzası olmuş,onunla özdeşleşmiş laf öbeği.
  • (bkz: estagfurullah)
  • memo tembelçizer'in efsane çizimi. yıl olmuş 2018 gece gece nereden geldi aklıma ben de bilmiyorum, demek ki o zaman bayağı bir etkilenmişim. hatta hatırlıyorum da eşeğin eşek olmadığını ispatlamak için hoşafçıda hoşaf içip içtiği hoşafın ne olduğunu tahmin edişi gibi bir şey vardı. zamanında istif üzerine istif yaptığım l-manyak ve lombak dergilerini sobada yaktığım günler aklıma geldi de asıl eşek benmişim.

edit: unutmadan

- evvela

- akabinde
  • yıllar önce kız arkadaşımla tartışmamızın akabinde pişman olup ona aldığım buketin içine bıraktığım not. yakın zamana kadar hala saklardı cüzdanında. bana gösterip sırıtırdı.
hesabın var mı? giriş yap