• internette senelerdir dolaşan forward mail geyiklerinden birinin teması..

uluslararası ölçekte bir kadın araştırması yapan sosyolog, dünyanın çeşitli ülkelerinde kadınlara bir soru sormuş:
    ''kocanızı bir başka kadınla yakalarsanız ne yaparsınız?''
    soruya ülkelere göre verilen yanıtlar şöyle olmuş:

isveçli .............. neyimi beğenmediğini sorarım?
    rus .................. evi terkederim.
    fransız ..............sesimi çıkarmam, sevgilime gider, beni teselli etmesini isterim.
    italyan ..............kadını vururum.
    ispanyol ............kocamı vururum.
    yunan ..............ikisini de vururum.
    türk ..................benim kocam yapmaz!
  • ''görmedim, duymadım, bilmiyorum'' diyerek tüm gerçeklerden kaçabileceğini zanneden kadınların sığındığı sihirli cümle.

bunu sürekli ve ısrarla söyleyen kadına tüm kanıtlarıyla aldatıldığını gösterseniz kesin o diğer kadın kocasını ayartmıştır. kocası tarafından rahatsız edilen bir kadın olarak uyarmaya çalışsanız, bu defa o bulunmaz hint kumaşı kocası size yüz vermemiştir ve siz de onu karalamaya çalışıyorsunuzdur.

'beşer şaşar' ve neyse ki gerçekler bir gün ortaya çıkar.
  • - hayriye, geçen gün senin herifi karşı apartmana girerken görmüşler.
    - ha evet. zekiye'nin kocası iş seyahatinde, şofbenleri bozulmuş bakmaya gittiydi.
    - hmmm... senin herif bayağı anlıyor bu şofben işinden sanırım. şofben dile gelmiş inliyormuş, komşular duymuş.
    - neee?! benim kocam yapmaz öyle şey!
    - benim şofbene de bakar mı hulusi acep?
    - siktir git rahmiyeee!
  • bir türk atasözü vardır, çocuğunun tötüyle kocanın tikine güvenme...

ne der burada atalarımız açıklayalım; çocuğunuzla yatılı misafirliğe giderseniz önleminizi alın ya altına "muşamba" serin ya altını bezleyin altına kaçıracağı tutar rezil olursunuz. diğer taraftan da yine bir atasözü ile kalkmış bazı uzuvlar din iman dinlemez, kocan konusunda kesin konuşma, erkek milleti bu uzvuyla güreşe girse kaybeder, ki zaten güreşe bile girmez.

yani neymişşşş, benim kocam yapmaz diye bir şey yokmuş, yapabilirmiş.
  • bu cümle karşısında aklıma gelen tek şey:

(bkz: inş cnm ya)
  • bunun benim hanım yapmaz versiyonunu da düşünmek gerek. kaldı ki böyle bir duruma ihtimal veriyor iseniz evlenmemenizde hayır olabilir ..
hesabın var mı? giriş yap