• yüzü deforme edilmiş bir genç kızdan aklı selim kararlar vermesini bekliyorsunuz ya, sizler de ayrıca değişik vakalarsınız.

olması gereken ise bu kıza bu caniliği yapan adamın değil bu kızın yanına hiçbir canlının yanına yaklaşamaması idi. ancak cihan araçman gibi suçlular dahi afla çıkabiliyor bu ülkede.

bir insan kendine bunu yapanla nasıl evlenir sorusu boş. insanlar çeşit çeşittir. her birini anlayamayız ve anlamak zorunda da değiliz. mesela bu olaydan dahi kendine kadınlardan nefret etmek için pay çıkaranlar var. anlamaya çalışmak gerçekten faydasız. ama şunu yapabilirsiniz: sağda solda “kadın dediğin, erkek dediğin...” gibi genellemeler yapan, insanları kadın ve erkek diye ayırmış tiplerden uzak durabilirsiniz, hayatınıza almayabilirsiniz. böylece en azından bir grup nevrotik insanla bir ilişkiye girme riskini almamış olursunuz.
  • kadın 21 yaşında farkında mısınız? nasıl bir psikolojiye büründü bunu ben hayal bile edemiyorum ama başlıkta yarak kürek her şey yazılmış hakkında. ne kadar da her şeyi biliyorsunuz ya. tek dileğim o mental halini iyileştirmesi yönündedir. aldığı kararları sorgulamak size mi düştü amk?
  • bundan sonra hiç bir şey için "çok saçma" demeyeceğim.
  • bu kız şikayetini geri alsa bile nasıl 2 yılda çıkabiliyor asıl sorun bu
  • insanlar gerçekten çok enteresan. bazen yorum bile yapamıyorum
  • kızın yüzünü asitle yakan saldırgana kamu davası açıp tck madde 87/2 den ceza vermeyen bir ülkede yaşadığım için utanıyorum. diyebileceğim tek şey bu
  • kızı mı suçluyoruz. yüzü kötü şekilde yanmış genç bir kız. onun yaşadıklarını biz bilemeyiz. yargılamadan önce düşünmek lazım.
  • görünce şok oldum ama yüzü tamamen deforme olmuş bir kızın verdiği sağlıksız karar yüzünden değil, birine asitli saldırıda bulunan şahsın içeride olmak yerine dışarıda sırtara sırtara evlilik cüzdanı sallayabilmesi sebebiyle.
    berfin, kararı ve akıbeti için kendi konforlu fanusumdan yorum yapmayacağım, zira kendisiyle aynı memleketten, inanılmaz bir eğitimi & kariyeri olan yetişkin arkadaşıma kasabada yaşayan 24 yaşındaki kuzeni "londra'dan iş teklifi mi aldın? ama ben ewwwlendim sen bekarsın" diye hava atıyor ve arkadaşımın ailesi bu cahili ciddiye alıp üzülüyor, sıfır şaka. beyin avcıları tarafından kovalanan, 1 gün bile iş aramak zorunda kalmamış koskoca kadın bile bu duruma üzülen anamı nasıl teselli etsem kaygısı güderken, "ya kocalısın ya da bir hiç" kurallı orta çağ simülasyonunda yaşamak zorunda kalan yüzü yanmış bir kız hakkında ahkam kesmek, geçen aylarda aynaya "sadece yap", "kendine inan", "latteyi gtüne sok" yazılı pembe post-itler yapıştırıp milyonlarca işsiz, parasız, umutsuz genci istesen sen de havadan para ezebilirsin :d diye güya motive etmeye çalışan gerizekalı instagram fenomeninin durumuna düşmek olur. yüzüne asit atan saldırganla evlenen kız, karısı pideciye kaçınca canına kıyan genç, bakın bu kişiler ve olaylar, uzaktan yargı dağıtılacak, genellenecek şeyler değiller.
    haymana kütüklü redpillcilerin kadın düşmanlığını harlamak için yüzü deforme edilmiş bir genç kızın sağlıksız kararı üzerinden üfürdükleriyle vakit kaybetmek yerine, asitli saldırıda bulunan birinin nasıl sokakta gezebildiğini ve bu gibilere "reddedilirsen sorun yok, asit at gitsin:d" cesareti veren sistemi sorgulayıp geleceğimizden kaygılanmalıyız bence.
  • eskiden anadolu'da bir kızcağızı kendisine mecbur etmek isteyen erkek onu kaçırır, kıza tecavüz eder, bu aşağılık durumu herkese duyurur, böylece kızcağız ve ailesini kendisiyle evliliğe mecbur bırakırdı.. neden, çünkü bakire olmayan, adı başkasıyla kötüye çıkmış kızla kimse evlenmez, kız evde kalır, yuva kuramaz, başka erkekler kıza musallat olurdu..

bugün çoğu insan bu kızı anlamayabilir, yadırgayabilir hatta suçlayabilir ama bu insanları en iyi kendileri ve aileleri anlar.. neden bana tecavüz eden adamla evleneyim diyebilirsiniz, neden yüzüme asit atan adamla evleneyim diyebilirsiniz, gerçekten de bir insan neden kendisine kötülük eden ve zulmeden insanla evlenmek istesin diyebilirsiniz.. ama emin olun kimse zevk aldığı için bunu istemez zaten.. eğer mecbur değilse tabi.. insan kendisini mecbur ve mahkum hissediyorsa yapmak istemediği şeyi bile yapmak, rızasının olmadığı şeylere bile boyun eğmek zorunda kalır..

ne yazık ki bu kızın kararı da aynı psikolojinin tezahürü.. bugün yüzünde ağır yara olan bir kızın çoğu erkek yüzüne bile bakmak istemezken, belki de o kız kimseyle evlenip yuva kuramayacakken, çocuk sahibi (anne) olamayacakken hapisten kurtulmak içinde olsa kendisiyle evlenmeye hazır olan o adamı hapse attırarak eline ne geçecek.. o adam müebbette yese, hatta idamda edilse o kızın yüzü geri gelecek mi, insanlar bu kız çok mağdur olmuş, ben onunla evlenip yuva kurayım diyecek mi ?

o yüzden bu kızı çok iyi anlıyorum.. asıl derdi mutlu olmak değil zaten, bu saatten sonra mutlu olmayacağının kendi de farkında, tek derdi yalnız kalmamak, belki bir çocuk sahibi olup onunla avunmak, teselli bulmak..

edit: görsel
    şu kızcığazın asitten önceki ve sonraki haline bakın, yüzünüzün ne hale geldiğine bakın, neden evlenmek zorunda kaldığını anlarsınız..
hesabın var mı? giriş yap