• 7 habits of highly effective people kitabinda cok sevdigim bir soz var, "be proactive" bolumunde.

"act or be acted upon". ("davran yoksa baskalari davrandirir" gibi bir anlama geliyor)

sagolsun adimi atmakla kalmadi bizi de ustune itekledi. boylece yillardir varolan bir fikir nihayet kivilcimlandi.
  • sayesinde, sevdigim beldede bir iğde ağacınin esintilerini hayelleyebilecegim brotherim. dogdugum toprakta bir dikili ağacı olmamaktan hayıflanırdım hep .. ne guzel insansın sen !
  • birkaç sene önce kendisinden aldığım ispanyolca notlarına, sonunda tamamına erdirme işlemini uyguladığım kişidir*.
  • bir dönem faydalı bitkiler, bir dönem hastalıklar, bir dönem sevdiği müzik grupları bir başka dönem böcekler ve av hayvanları hatta avlanma üzerine bol bol tematik çalışma yapan, aslında bilenlerin bildiği kadarıyla pek dindar olmasa da gün olup öldüğünde kapıda durduranlara referans olarak ekşi sözlükdeki peygamberler üzerine yaptığı tematik çalışmaları gösterip de kafadan cennete alınmayı hesaplayan tatlı su kurnazı sözlük yazarı...
    peygamberler üzerine çalışırken bir ara hakikaten de daralmış ama pis bir başak burcu olması yüzünden daha önce de değinildiği gibi kasmak sureti ile peygamberlerin hepsini tamamlayıp hidayete ermiştir... nur inmiştir...
  • nice senelere sevdikleriyle, yavru kuşuyla erişmesini dilediğim yazardır. bir de devasa arşiv sahibidir ki, sorma gitsin..
  • yoğun iş temposuna rağmen* gerçekleştirdiği ziyaretiyle ailemizi mutlu eden, çok tatlı bir ailenin babasıdır* *.
  • dostlarına bir rakı balık keyfi yaşatacak diye ogame'de filolarını kaybeden fedakar dosttur.... ama inanıyorum çalışıp gene yapacaktır...
    tarih seni kahraman olarak yazdı dostum. üzülme!
  • son bir yıldır kuşadası'nda huzur içinde yaşayan ve istanbul defterini kapatan dinozor sözlük yazarı
    oh be dünya varmış, çekilmezmiş o şehir daha fazla...
  • doğum gününü ekşisözlük ormanında kutlayan ormancı. * *
  • onca kez aranmış olmasına rağmen ulaşılamamış, ulaşıldığında ise "buluşalım" diyerek sözleşilmiş, bir türlü kendilerinden " hadi kalkın gelin" sözü duyulmamış, pazar kahvaltılarının üstadı, abi yazar.
hesabın var mı? giriş yap