• averaj takımı olduğum ve her defasında kızlara dahi yenildiğim vasat spor. bu sporda yendiğim tek insanlar anneannem ve babaannem olduğundan 5 dakikada bir onlarla bilek güreşi yapıyor, kazanınca dünya kupası finalinde gol atmış gibi seviniyorum ve egolarım tatmin oluyor.
  • 3 senedir bu sporu profesyonel anlamda yapan ve yarışmalarda dereceleri olan biri olarak şu konuya açıklık getirmek istiyorum, bilek bükmek var.
  • arada bir düşünürüm."oğlum sen bir boku beceremiyorsun, ulan hayatında iyi olduğun ne var?" diye. bugün bir aydınlanma yaşadım. işyerinde sağlam bir arkadaş var. bilek güreşinden bahsederken "yapalım mı lan?" dedi. "fena değilimdir" diye de ekledi. ufaktan tırstım ama ulan "nolucak?" dedim. çok hızlı bir zaferdi benim için. madem bir bok beceremiyorum o zaman bilek güreşine yöneleyim bari. zaten bir ara da bowling ve dart'a yönelip hüsran yaşamıştım. en kötü ihtimalle biri kolumu elime verir ben de rahatlarım.
  • mumkun oldugunca yapmadigim ve hic sevmedigim bir aktivite.
    lakin, zamaninda sampiyon olmus birinden aldigim tavsiyeleri de kutsal bilgi kaynagimiza yazayim bari:

1) dirsegini mumkun oldugunca vucuduna (yana donmusken) yakin tut.
    2) yumruk ve omuz arasinda mumkun oldugunca bosluk birakma.
    3) rakibin kolunu masaya dogru bastirmaya degil; kendine dogru cekmeye konsantre ol.

not: bilek bukmek, rakibin elini sikarken isaret ve orta parmakla baski yapmak gibi "cinlik"ler de var.
  • özellikle bir müzik enstrümanı çalan insanların aşırı ön kol çalışmak gerektirdiği için ve buda tüm önkoldaki kasların esnekliğini kaybettirdiği için yapmaması gereken spor dalı...

ayrıca tekniği bildiği için sizden zayıf ve güçsüz gözüken birine çok rahat malup olabileceğiniz bir aktivite...
  • işbirliği ve rekabet üzerine bir test aracı olarak da kullanılmıştır. iki kişi seçiliyor ve belli bir süre içerisinde kim kaç defa kazanırsa her kazanışı için belli bir ödül koyuluyor. büyük çoğunluk kıyasıya birbirlerini yenmek için uğraşıyorlar. çok nadir olarak bazılarının akıllarına birbirlerini yenmek yerine anlaşmak hızlı bir şekilde karşılıklı olarak kazanmak geliyor.
  • guzide ulkemde guc gosterisi olarak alginan ergen aktivitesi. hele bir de fitness veya bodybuilding ile ugrastiginizi soylerseniz yer mekan farketmeksizin ehuehe gel de bir bilek guresi yapak tarzi muhabbetlere gebe olmaniz kacinilmazdir. (bkz: bi bitmediniz amina koyim)
  • eger gures sag elle yapildiysa yenilenin " bir de sola gel" onda da yenilirse "bi dakka ya dirsegim kaydi az once" deyip tekrar yapacagi ergen aktivitesi.
  • lisede sınıftaki herkesi yeniyordum.fakat kaslı biri olmadığım gibi bileklerimde güreştiklerimden inceydi.bu nasıl oluyor hiç anlamadım.üniversite lise askerlik iş güç derken bilek güreşini unuttum.en son geçen 20 yaşında ilçe bilek güreşi şampiyonu yeğenim gel bilek güreşi yapalım dedi, kırmamak için olur dedim.. fakat onuda yendim! hayatta garip şeyler oluyor bunlardan biride bilek güreşi..
hesabın var mı? giriş yap