• gelinin üzerine 20 milyon takılıp, üzerinden 10 milyon alınması.
  • sarhoş damadın gelinden daha güzel olan baldızını kucağına alıp beraber havuza atlaması. (gerçektir)
  • trakyada bulunan bir düğün salonunda, gelin ve damadın dev bir portakalın içinde yukardan aşağı inmeleri, adı geçen portakalın açılmamaya karar vermesi, gelin ve damadın bu portakalın içinde tam 1 saat mahsur kalmaları.
  • gelinle damadın çıkışı esnasında, geçiş yolu boyunca yakılan meşalelerden birinin gelinin duvağını tutuşturması; gelinin, önce söndürme çabaları ile helak edilişi, akabinde panik halindeki davetliler tarafından, yanı başındaki havuza atılması...
  • gelin nikah masasına giderken ayağı takılır ve tökezler. damatın ağzından "çüşş" diye bir söz kaçar. gelin istifini bozmaz. masaya çıkılır. kabul ediyor musunuz sorusu gelince gelin şöyle der: az önce nikah masasına gelirken hayatımı birleştireceğim bu adam bana çüşş dedi. şimdi de ben ona deh diyorum ve evlenmiyorum... sonra da gayet soğukkanlı bir şekilde kalkıp gider. düğün iptal olur.
  • damadın sağdıç olarak musevi bir arkadaşımızı seçmesi ve düğünde bahşiştir, ıvırdır-zıvırdır gerekebilir diye eline bir tomar para vermesi ve düğün sonrasında sağdıcın parayı olduğu gibi damada iade etmesi..
  • düğünü bilmem de nikah versiyonunu biliyorum..

gelin ile damadın bekleme odasında olayı tahlil etmesi, evlenmek istemediklerine karar vermeleri ( dumur 1 ) , ilk soru geline sorulacağı için onun "hayır" demesine kanaat getirilmesi, salona girilince gelinin nikah şahidinin sürpriz bir kararla dayısı olduğunu öğrenmesi ( dumur 2 ), nikah memurunun aduket çekip soruyu damada sorması ( dumur 3 ) , onun "evet" demesi ( dumur 4 ) , bunun üzerine gelinin el mahkum "evet" demesi.. ma aile gelinle damadı kutlarken gelin ve damadın birbirine "yine bir boku beceremedik" bakışı atması.. peşinden kimsenin bir halt anlamamasına neden olan kahkahaları basmaları..

ve final: bunu 5 yıl sonra ailelerin öğrenmesi.. dumur üstüne dumurdur.. çift hala evli, çoluk çocuğa bile karıştılar..
  • müzisyen arkadasın deli olması olayı. oryantal müzik çalacağı sırada "evet şimdi sahra çöllerine uzanıyoruz." demesi. düğün esnasında ezan okunmaya başlayınca orkestrayı susturup "evet! şimdi ezanı muhammediyi dinliyoruz. en büyük din islam diniii!" diye bağırması ve davetlilerin gaza gelip alkışlamaya başlamaları.
  • en mutlu günümüz için düğünümüzün yapılacağı otele gittik. bizi karşıladılar, bizimle ilgilenecek görevlilerle tanıştırdılar. bir erkek garson ve bir kadın görevli düğün boyunca sadece bizimle ilgilenecekti.
    düğün başladı, bluetooth kulaklığı olan garsondan bir şey istiyoruz, adam kayboluyor, 10 sn sonra elinde istediğimiz şeyle geliyor. bir, iki, gece boyu böyle devam ediyor, vay be diyoruz, mükemmel bir garsonumuz var. otel müdürüne falan özellikle garsonu övüyoruz.
    düğün bitiyor, bir hafta sonra fotoğrafları alıyoruz.
    salona girerken iki yanımızda aynı garsondan iki tane var. garsonumuz dediğimiz garsonlarımızmış meğerse, otel ikiz garsonları özellikle bu iş için çalıştırıyormuş.
  • düğünün sonlarına doğru gelin ve damat tarafının hatırlamadığım bi sebepten dolayı birbirlerine tekme tokat dalması; polislerin salona gelmesiyle ortalık durulmuşken damat babasının bir anda mikrofonu alıp "gelin tarafı şerefsizdir" diye bağırması.
hesabın var mı? giriş yap