• melike ilgün ün de dikkatini çekmiş ve gazeteporttaki köşesinde;

"82 musul
    83 kerkük derken…
    49 alaska
    50 havai
    51 turkey olmayalım da!"

şeklinde ayar niteliğinde dokundurmuştur...
  • + doğuz yüz doğsan bir melbourne, doğuz yüz doğsan iki tokyo, doğuz yüz doğsan üç buenos...
    - immeet abeey, burada uluslararası hukuk diye bir şey var.
    + la kafamı karıştırdın. 1 adana, 2 adıyam..
  • (bkz: merhabalar)
  • tanıdığım tüm polatlı'lıları sinirlendiren pankart.
    benim bildiğim polatlı 67'den beri beklemekte il olmak için. (hem sene olarak 1967, hem de 67 zonguldak'tan beri...)
  • ilginc bir pankarttir..

zaten kimse "haydi bismillah pkk'yi bitirmekle kalmayalim, hazir girmisken su vilayetleri de alalim" dememektedir mevcut sartlarda. bir futbol musabakasinda acilan pankarti genelkurmayin yazili emri sanan zihniyetin abartarak suyunu cikarmasi sonucu suni gundem yaratmaya calisilmaktadir. ama illa da pankartin sacma oldugundan bahsedilecek olursa yemisim barisini kardesim, komsu diye tabir ettigimiz ulkenin cumhurbaskanindan tutun da tum ust askeri surasi 1984'ten beri 30000 insanimiza ve milyarlarca dolarimiza mal olan pkk illetini artik gizli kapakli da degil alenen destekliyorsa yapilacak askeri mudahaleyi korukleyecek herseye varim ben. eger bu sartlarda turkiye uluslararasi arena'da ezik bir tutum sergileyip 3-5 capulcunun agzina bakar hallerine devam ederse bu ulke her hafta onlarca sehit vermeye devam eder. komsu dedigimiz ulke eger bizim vatan butunlugumuzu tehlikeye sokuyorsa benim icin bariscil komsu olmaktan cikmistir. ulke menfaatleri icin gerekirse sivillere zarar vermeden topraklarini isgal ederim. nokta..
  • geç gelen otuzbirci sayıklaması
  • aşağıda sunduğum haberde bahsedilen teklif yasalaşırsa yalan olacak ifadedir.

ne diyormuş haber hemen bakalım;

akp ve mhp milletvekilleri 4 yeni il kurulması için tbmm başkanlığına kanun teklifi verdiler. kanun teklifleri ile diyarbakır’ın ergani, mersin’in silifke ve anamur, konya’nın da akşehir ilçesinin il yapılması isteniyor.

akp diyarbakır milletvekili osman aslan, ergani ilçesinin il yapılmasını istedi ve halen diyarbakır’a bağlı olan çermik, çüngüş, dicle ve eğil ilçeleri ile elazığ’a bağlı bulunan maden ilçesinin yeni kurulacak ergani iline bağlanmasını istedi.halen ergani ilçesinin köyleri ile birlikte 109 bin nüfusu bulunuyor.
    mhp mersin milletvekilleri kadir ural ve behiç çelik de halen mersin’e bağlı bulunan silifke ve anamur ilçelerinin il yapılmasını istediler. 400 bin nüfuslu silifke’ye mersin’in gülnar ve mut ilçeleri ile yeni kurulacak uzuncaburç ilçesinin bağlanması önerildi. mersin’e 230 kilometre uzaklıkta bulunan anamur ilçesine ise mersin’in aydıncık ve bozyazı ilçeleri ile yeni ilçe yapılacak kazancı ve kalediren’in bağlanması istendi.

mhp konya milletvekili mustafa kalaycı da, 200 bin nüfuslu akşehir ilçesinin il yapılıp, halen konya’ya bağlı olan çeltik, doğanhisar, tuzlukçu, yunak ve sultandağı ilçelerinin bağlanması öneriliyor. kanun teklifleri tbmm içişleri ve plan bütçe komisyonlarında ele alınacak.

gazeteport
  • bizdeki benzerlerinden daha zeki olmadıklarından emin olduğum ıraklı faşistlerin saflarına yeni avanaklar toplamak için mail gruplarında çoktan döndürmeye başladıklarını tahmin ettiğim faşist ütopya. nasıl abd'deki yüzlerce think tank'ten biri beyin fırtınası babında türkiye'yle ilgili osuruktan bir senaryo yazsa burada birileri "işte abd'nin planı" diye histeri krizlerine tutuluyorsa orada da herhalde "işte türkiye'nin ırak'ı parçalama planı" deniyordur. halbuse mafyanın siyasete hevesli kesiminin hayali. türk kızlarını kerhaneye satmaktan kalan zamanlarında türk milliyetçiliği yapıyorlar. evrimin geri bir aşamasında takılıp kalmış bu duygu ve düşünce engelli insansılar her yerde aynı. ırak'ta da farklı değildir. hepsinin tarihi şanlı zaferlerle dolu, hepsinin ülkesi jeopolitik açıdan dünyanın en kritik yeri ve hepsi dünyanın ülkelerine düşman olduğundan emin. lan yoksa gizli bir faşist enternasyonal var da bunlar birbirini palazlandırmak için anlaşmalı olarak mı savuruyor bu düşünceye benzeyen ama beyin gerektirmeyen sloganları. valla. olabilir bak.

benim de ağzımı bozduracaklar... neyse tuttum kendimi. ulan arkadaşım, elindeki kürtleri idare ettin de sıra ırak'takilere mi geldi? bunlar saddam nam diktatörün döneminde bile kürt kimliğini dibine kadar, özerkliği belirli bir dereceye kadar yaşamış adamlar. onlara da bu saatten sonra "çöl türkleri"* mi diyeceksin ulan? sende yok biliyorum ama yeryüzünde de bu ülkede de akıl var, izan var, çok şükür ki matematik diye bir şey de var. sayılarını, nüfustaki oranlarını geçtim, türkmen dediğin, sesi sadece burada duyulan insanların bile onca partisinden sadece biri -ki sen bir tek o var zannediyorsun- böyle bir şeye razı gelir. ava giderken avlanırsın. musul, kerkük derken bakarsın elindekiler de gitmiş. sen musul ve kerkük'e gireyim derken bakarsın vücudunun uygun yerinden musul ve kerkük sana girmiş.

birinci körfez savaşının niye çıktığını hadi küçüktün hatırlamıyorsun, hiç mi merak edip büyüklerine sormadın? saddam kuveyt'e dalmıştı, burası "aslında" bizim diye. bu "aslında bizim" hikâyesi tanıdık gelmedi mi şimdi birden. o zaman da sadece abd ve üç-beş yandaşı mı ırak'a müdahale etti sanıyorsun? hani yutacaklar bizi, parçalayacaklar bizi, ananı bilecektin baban kimdi bilmeyecektin şerefsiz diye bir yerlerini yırtıyorsun ya, o zaman oturur seyredersin yeni nesil türklerde baba kavramının nasıl evrimleşeceğini. buna ne kadar meraklıymışsın birader, ne kaşıntıymış ki seksen senedir geçmemiş yahu...

hızlı edit: sadece başlığa bakarak yazdım. entry'leri okumadım. üzerine alınacakların kendi tasarrufudur.

ikinci edit: imlâ.
hesabın var mı? giriş yap