• tehdit içermeyen sözdür.

eskiden bu kesim fetö deyince, hoca efendiden özür dile diyordunuz. ne oldu şimdi fetöcü değilim diye kırk takla atıyorsunuz. ileride aynı şeyi akp için yapmayacağınız ne malum.
  • bana sorarsan tehdit değil, gerçeğin ifadesidir. zira bugün yana yakıla akp destekleyen tiplemelerin çoğunu, akp'nin iktidardan düşüşünden sonra ülkeye verdiği zararlar açık bir şekilde ortaya çıktığında, akp'yi itin götüne sokma çabasında en ön sırada görebileceksiniz. aynen hanımefendinin söylediği gibi, bu tipler akp'li olmadıklarını ispata çalışacaklar ve bunun için de akp'ye ve bugün partinin yönetim kadrosunda bulunduğu için sıyırma şansı olmayan şahıslara en galiz hakaretleri edeceklerdir. bunların başında da bu ekibin basındaki yancıları bulunmaktadır.
  • eski hocaefendiciler bir gecede "yog valla biz fetöcü değiliz" demeye başladığı için o cenahta satış koymanın ne kadar hızlı olduğunu görmüş ve bunu ifade etmiş.

tehdit mi?güldürmeyin lan adamı.
  • (bkz: döneklik)
  • neden korktunuz ki
  • isminin yanına "hocaefendi" koymadan anmaya çekindiğiniz fetullah gülen'i ne kadar çabuk satıp, hemen "bende fetöcülük yok, hayatımda zaman almadım, çocuğumu da fem'e vermedim vallahi" diyen zevatlar şimdi gelmiş hendek mendek diyorlar.

akapelisiniz ya, tabiatınız bu. menfaatinize ters olunca satarsınız. fetullah'ı fetö olunca sattınız, akp de tu kaka olunca en muhalif adamdan daha koyu iyi partili, chp'li olursunuz.

malumun ilanıdır, tehdit mehdit değildir. yapılmışını görmüş de söylemiş kadın.
  • akape'lilerin yapmadıkları bir şeyi iddia etmeyen söz.

fetoşcular türk ordusuna tuzak kurarken siz kimin tarafındaydınız? hileli sınavlarda milyonlarca kişinin hakkı yenirken?

şimdi o günleri inkar etmek için atmadığınız takla kalmadı.
  • şiki gibi, hiçbiri şi sizliri kinimidi.

şaka gibi olan sizsiniz. yarın öbür gün akp iktidardan düştüğünde en fanatik akp’liler biz öyle değildik biz böyle değildik diyecekler başka ne diyecekler amk?

tanım: göte göt demenin bir başka yolu olan cümle.
  • edin tehdit edin , işte bu yüzden akp yıllardır iktidarda , akp yönetimine bu sözü söyleyebilirsin ancak akplilere söylersen sıradan akp ye oy vermiş , gönül vermiş insanları tehdit etmiş olursun . o sıradan insanda sena senin zihmiyetine oy vermez , çalsa da çırpsa da gider akpye oy verir.
hesabın var mı? giriş yap