• bahariye caddesinde moda sinemasının girişinde bulunan minik bir mola mekanıdır. içeride yanlızca dört masa bulunur ve aynı anda ancak 12 kişiye servis yapacak kapasiteye sahiptir. çok tatlı bir teyze ve güzel yardımcısı tarafından işletilir. bu güzel yardımcının üniversite öğrencisi olması muhtemel olup arada bir değiştiği olur. aromalı ve meyveli çok güzel çaylar*, nefis kahvelerin yanında ev yapımı kurabiyeler, kekler, ıslak kekler yenebilir. kışın hava çok soğuk olduğunda pasajın içinde üşüyen bir kedi içeri doğru gelebilir, ürkmemelidir. ayrıca pasajın içinde bulunan sahaflar da çay-kahve faslının ardından görülmelidir. akmar'daki gibi ingilizce kitap sahafları degildir bunlar, gerçek sahaflardır ve kitaplara göz gezdirmeniz sırasında rahatsız etmezler. konumuza dönecek olursak; bir kahve'nin fiyatları da ehvendir, mamülleri de lezzetlidir.
  • "acaba ayağıma da terlik verirler mi" diye düşündürten mekan
  • sıcak, ışık loş ama görebiliyorum karşı resimdeki hatunun kıvrımlarını, bir kahve içiyorum ki sorma! tadından yenmez! yanındada üzerinde buz gibi dondurma topuyla sıcacık brownie. tek başıma gitmişim masamda 5 kişi var hepsini tanıyorum. oraya gide gele arkadaşım olmuşlar. hop! atlıyor kucağıma yüzsüz. yuma yuma mıncıklıya mıncıklıya, sevişiyoruz onunla. yamyam sert bakıyor. müzik içimi hafif hafif titretiyor. sebebsiz bir huzur, anlamsız bir dinginlik başımda. oysa ne kadar huzursuzdum gelmeden önce. burası bir kahve; burası bir kahve değil, ev.
  • soya filizli tavuklu acı biberli makarnanın fikir sahibi olan coplayankoyun* ne yazık ki orada çalışmıyor artık.
  • musterisi olarak 3 sene ascı olarak 2 bucuk senemi yemis mekan :)
  • menusunu yenilemiş, süper olmuş mekan. kekler, yemekler falan. üff!
  • mis sokak'ta bulunan kedili, hoş bi kafe. amerikan servislerinin üzerinde ne yiyeceğine karar veremeyen iki sevgilinin tartışma diyaloğu yazılı. salataları da gayet lezzetli.
  • balkan köftesi bahane sohbet şahane denilesi mekan.
  • herseyi, ozellikle de birolu, emresi, super browniesi ve pencerelerindeki plastik cicekleri ile muhtesem cafe.
  • kendinizi evinizde hissettirmesi dışında burayı tercih sebeplerimizin en büyüğü sakin olması (müziklerinin de ) ve bir kafeden ilk beklediğim özellik olan rahat rahat muhabbet etmeye olanak tanıması. her ne kadar menüsünün artık değişme vakti gelmiş olsa da (ama brownie'si olduğu yerde kalmalı!) birkahve tarafımızca sevilen bir yerdir. sinema öncesi ya da sonrası da tavsiye edilir...
hesabın var mı? giriş yap