• 1999 yılından bu yana ekşi sözlük; formatı, yazarları ve entry'leriyle türkiye'de internet kültürüne yön veriyor. 21 yıldır süren bu yolculuğun hikayesini anlatan bkz ekşi sözlük belgeseli yayında: https://youtu.be/7sw9w3glul4
  • ekşi sözlüğün hiçbir şeye yön verdiği falan yok. sözlüğün buralarda olmasının tek sebebi seneler önce sedat'ın yazar alımlarını tek tek elle kendisinin girerek yapması ve yoğunluk olunca yazar alımını kapatması. kendisi de diyor zaten bu insanları epey ilgisini çekti, noluyo lan içerde hissi uyandırdı diye. sonra yazar alımları hep kısıtlamalı devam etti zaten. eğer sedat yazar alımını dondurma işini yapmasaydı, ekşi sözlük bugün bir forum sitesinden farksız olacaktı.

tabi sonra bir kanzuk dönemi var ki akıllara zarar. nasıl daha çok para kazanırız mantalitesinden zerre uzaklaşmadan yönetilen bir internet sitesi var ortada. amaçlarına da ulaştılar zaten. hayırlı olsun.
  • zaman zaman kızsak da, begenmesek de, ne hale getirdiniz desek de türkiye'de hala ayakta kalan ve farklı fikirlerin bu denli bir arada bulundugu az sayıda (belki tek) oluşum olarak; iyi ki varsın kutsal bilgi kaynağı..
  • akp'nin kızılcahamam toplantılarını hatırlatan bir video olmuş. biten bir şeyi, geçmişteki güzel günleri "biz aslında buyuz; farklıyız; özgünüz; devrim yaptık; o kadar da bitmedik." şeklinde referans vererek ayakta tutma çabasını izlediniz.
  • tolstoyevski'nin flash tv şahitleri gibi yer aldığı video. iyi ki varsın görünmeyen adam.
  • acun ılıcalı gibisiniz amk. hep ilk nesiller hep ilk nesiller. tamam tuttuğunuz adamı/kadını bırakmıyorsunuz anladık da belgeselcilik bu değil.

şu an 20 yaşında olup sözlüğe yeni yazar olmuş bir gencin motivasyonunu dinlemezseniz yaptığınız belgesel olmaz, anı videosu olur! bu da öyle olmuş. gençliğimizde neler neler yaptık konusunu bir de okan bayülgen’e anlattıralım. hakkını yemeyelim güzel anlatmış da, bu mu belgesel?

bak ben 13 yıldır buradayım, daha sıra benim nesle gelmedi bile. kendimden geçtim, gençlere ayıp ediyorsunuz.
  • kimse kusura bakmazsa "selda bağcan" argumani son derece yanlis.

ilk sene elestirenler ve sonraki sene ovenler ayni kisiler mi? yoo? sozluk kitlesel sekilde hareket eden bir organizma mi? yoo o da degil? ee bu arguman nasil gecerli olabilir?
  • 157 bin suser olmuş, 57 bini trol.
  • edit: altyazı eklenmiş. teşekkürler.

tamamı metin olan bir sitenin yıldönümü videosu neden türkçe alt yazı olmadan yayınlanıyor? üstelik videoyu yapan 140journos ve onlar tüm videolarını alt yazılı yapıyor. ne oldu alt yazı için para vermeye mi kıyamadınız? bu sözlükte ben dahil binlerce engelli de var.
    not: işitme engelli değilm, ben izleyebildim.

bunun yanında sözlükte "ben de 21 yaşındayım" diyen yazarlar video altında veya (bkz: ekşi sözlük) başlığında... buna sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.
  • 140journos zaten çok beğendiğim bir oluşum. ekşi sözlük'le işbirliği yapmış olmaları ve çıkan sonuç beni çok mutlu etti. iyi ki doğdun ekşi, olmasaydın olmazdık valla.
hesabın var mı? giriş yap