• bluetooth'tan bir kadının ismini görüp, onu instagram'dan bulup tanışma mesajı atan erkeğin ifşalanması olayı.

kadın bu tweette rahatsız olduğunu belirtiyor ki gayet normal rahatsız olması görsel1 .

sonrasında ise çalıştığı işyerini bulmaya çalışıp adamı şikayet etmek istiyor görse2l .

bunlar da ifşaladığı diğer mesajlar. kadının sorduğu tüm soruları erkek flört aşaması zannedip cevaplıyor, kadın ise tüm bilgilerini olduğu gibi ifşalıyor.
    görsel3

görsel4

görsel5

ifşalanmak için soru sorulduğunu anlayamayan erkek heyecanla normal bir fotoğrafını gönderiyor ve kim olduğuyla beraber ifşalanıyor.
    görsel6

bluetooth'tan yürümenin normal bi tarafı yok ama çocuk gayet kibar konuşmuş mesajlarda. işten attırmaya çabalayacak kadar uğraşmaya gerek var mıydı?

zamanında yemeksepeti'nden , internet bankacılığından , youtube'dan ve 40 bin feet yükseklikteyken uçaktan , doğduğum köyden sevgili bulmuş biri olarak iyi ki böyle insanlarla karşılaşmamışım diyorum.

edit: tweet linki isteyenler oluyor. aşçı arkadaşın fotoğrafı dahil tüm bilgileri sansürsüz halde olduğu için tweetin linkini paylaşmadım. başlıktan haberdar olduktan sonra tweet silinmiş. o yüzden link yok elimde.

edit 2: aşağıdaki başlığı entrye eklemem rica edildi

(bkz: 150 tl haftalıkla kardeşini okutan çocuk)
  • kız "fotoğrafın var mı seni görmüşümdür" demiş. erkeği beğenseydi ya da erkek lüks bir arabada, yatta fotoğraf atsaydı ifşalanmayacaktı. madem ifşalayacaksın neden fotoğraf istiyorsun? baştan engelle geç. bu ifşa olayı çok saçma bir hal aldı. açık hesaplardan binlerce fotoğraf paylaşıyorlar birisi beğendiğini söyleyince ifşa ediyorlar.
  • bu ifşa kültürü iyice mide bulandırıcı bir hal almaya başladı. umarım çocuk dava açar (özel yazışmaları ifşa edildiği için) ve kızın donuna kadar alır.
    peşin not: çocuğun bluetooth üzerinden kıza yürüyüp yürümemesi umrumda değil. kızın hareketi daha iğrenç, hatta leş. böğk.
  • bluetooth teknolojisini kulaklığa ya da hoparlöre bağlanmak için kullanan tek saf ben miyim sorusuyla başbaşa bırakan hadise.
  • ben bu davada erkeği tutuyorum.

adam beyninin %100'ünü kullanıp kendince bir taktik bulmuş, şansını deniyor. napsın yalnız mı ölsün bu erkekler, illa ki bir şekilde ilişki kurmak zorundalar. öyle rahatsız edici bir durum da göremedim, hayır dersin olur biter. ifşa edip etkileşim arayışına girmeye ne gerek var?
  • ilk mesaja cevap vermese asla büyümeyecek, devamı gelmeyecek gayet normal bir tanışma denemesi. erkek olsam şeyimi keser atar yine de bunlara bulaşmam arkadaş kendinizi şu durumlara niye sokarsınız hiç anlamıyorum.
  • çocuk bir yanlış yapmış, kız gitmiş 5 katı büyük bir yanlış yapmış. hikayeyi neresinden tutsan elinde kalıyor
  • henüz de,da ayırmayı bile bilmeyen bir kekosunuz ve kızlara yürümeye çalışıyorsunuz. sizin götünüzü sikseler yeridir be abicim. yazı yazmayı bilmeyen bir abazaya hangi kız neden şans versin? önce kendinizi ifade etmeyi bir öğrenin. suçu da parasızlığınızda aramayın. eğer yazarak birilerine yürüyorsanız karşınızdaki sizin hakkınızda yazınızdan çıkarım yapar. yüz yüze yürüyorsanız konuşmanız, sesiniz, giyiminizden çıkarım yapar.

zorunlu edit: bluetooth üzerinden bir kadına mesaj atamazsınız. bluetooth’unun açık olması onun gizliliğini aşabilmeniz anlamına gelmez. bu düpedüz tacizdir. annenizin bluetooth’u açık kaldığında yoldan geçen dayının biri ona random fotoğraf atınca da ses çıkarmayın siz en iyisi.
  • çocuk ne yanlış bişe söylemiş ne de yanlış bir yol izlemiş. adını soyadını görmüş, araştırmış, beğenmiş, mesaj atmış. bazı kadınların kezbanlığı ne zaman son bulacak acaba.
    burada mesaj yazan çocuğu değil, bunu ifşalayan kadına dersini vermek gerek.
  • ifşa edecek insan var, ifşa etmeyecek insan var. burada "teşekkür ederim, ilgilenmiyorum ayrıcarahatsız edici bir tarz bu" deyip engelleyecekti. ancak adam gerçekten terbiyesizce hakaretengiz, taciz eder şekilde yaklaşsaydı, köküne kadar ifşa etsin. ama çocuk kötü bir şey söylememiş rededdersin olur biter, ekmek parası ile oynayacak bir durum yok burada. bir de özel yazışmaları ifşa etmek de hukuksal olarak sorun yaratabilir.
hesabın var mı? giriş yap