• howie mandel isimli seslendirme sanatçısı, komedyen ve oyuncunun yarattığı 80 bölümlük çizgi filmdir.

howie mandel, hem bobby generic'i hem de babası olan howard generic'i seslendirmiştir. her bölümün başında ve sonunda çizgi filmin içinde, normal bi insan olarak görünür ve açılış ya da kapanış konuşmasını yapardı kendisi.

her bölümü 30 dakika olan bu güzel çizgi filmde, the simpsons'ta bart simpson'a sesini veren nancy cartwright da bebek bakıcısına sesini vermiştir kısa süreliğine.

generic ailesinin eğlenceli yaşantısının anlatıldığı çizgi dizide bobby'nin sıradan durumlar karşısında kendi hayal dünyasında kurduğu fantastik durumlar, absürd olaylar temeli oluşturmaktaydı.

annesi martha, kız kardeşi kelly, erkek kardeşi derek, ikiz bebekler ve ruth hala'nın yer aldığı ailenin en eğlenceli karakteri elbette ted amca*'ydı. life with louie'de glen glenn'in yaptığı "ovalama zamanı" hareketinin benzerini, belki biraz daha insaflısını "şekerleme zamanı" ismi altında bobby'ye uygulardı.

yüzme kursuna gidilen bölümde suyun altında nefesi geliştirebilmek için, kafayı suya sokup baloncuklar çıkarma çalışması sırasında, ted amca'nın sadece beline kadar suya girip balon çıkarabilmesi bobby'yi hayretler içerisinde bırakan bir olaydır.

beyaz köpek roger da ailenin bir başka üyesidir.

intro'su da şuradan izlenebilir

http://www.youtube.com/watch?v=gqqjptbhr0a
  • eskiden çok severek izlediğim çizgi filmdi. bobbynin o koca kafası ve küçücük bedeni acayip hoştur. şu sıralar izlemek istiyordum ama izlenebilecek bir yer bulamadım.
  • teyzemle birlikte izlediğimiz, çocukluğuma yön veren, jenerik müziğini hala ara ara dinlediğim çizgi filmdir. ayrıca o kadar güzel bir dublajı vardı ki sanki bobby arkadaşım gibi hissederdim. çok aramama rağmen hiçbir yerde bulamadım kayıtlarını. ayrıca (bkz: fox kids izlemiş efsane nesil)
  • girişinde bisikletiyle dünyaları devirip ortalığın amına koduğu kısımlar favorimdir. müziğinde de arkadan zıvooon zıvoooon diye sesler çıkar.
  • fox kids'teki en sevdiğim çizgi filmdi bir zamanlar hatta ufaktan bi hoşlanıyodum bobby'den.
  • kaykaycı derek'in, izleyicileri haylazlıklarına hasret bıraktığı çizgi dizi.
hesabın var mı? giriş yap