• çok karmaşık duyguları çok farklı şekilde ve çok güzel anlatan başyapıt.

--- spoiler ---

bojack fiziğine dikkat etmek için koşmaya başlar ve yıllardır koşmadığı için yokuşta nefes nefese kalır.

asıl işi koşmak olan bir at yere yığılır, o an oradan geçen, asıl işi koşmak olmayan, ama spor yapan bir maymun ise yanına eğilir ve şu diyalog yaşanır:

m: it gets easier.

b: huh?

m:every day it gets a little easier… but you gotta do it every day, that's the hard part. but it does get easier.
    --- spoiler ---

tırnak yemekten tut sigarayı bırakmaya, aşk acısı çekmeye kadar herşey biraz böyle değil mi zaten?
  • çizgi olmasına aldanmayınız efenim, benim diyen dram dizisini ezer geçer. the dog days are over bölümünde hüngür hüngür ağladım mesela ben. son sezonu inatla izlemiyorum, zor günlere saklıyorum, bitmesin istiyorum.
  • "tek varoluş şeklinin bu olduğunu varsayarsak o kadar çok yılımı zavallı bir halde geçirdim ki! artık bunu yapmak istemiyorum." *

narsist, haysiyetsiz sempatik, manipülatör bojack.
  • olm bu dizi nasil animasyon dalinda falan odul almaz lan. emmy memmy baktim yok, aday olmus donmus hep. cizgi film diye oraya 11 yasinda tipleri mi koyuyorsunuz juri diye. hay ben sizin duzenleyeceginiz odule, oturup da izleyeceginiz diziye sokam.

tanim: bastan sona sanat eseri. senaryosu, akisi, tasarimi. komple.
  • az önce bitirdiğim, mental çöküntü yaşatan bir dizi.
    şuana kadar suni yalnızlık içinde hisseden bojack artik gerçek yalnızlığı tattı. etrafında artık kimse kalmadı. aslında dizi boyunca bir insanın bebeklikten ölümüne kadar olan zihinsel ve duygusal yaşantısını gördük. bu dizi hayatın acı bir otopsisiydi bence, insan içten öldüren ne varsa gördük. saçma olayların yanı sıra yaşanmışlığın sonunda kalan sadece yalnızlıklar olduğunu gördüm. işte bu bir öküz gibi çöküyor insanın üzerine.
  • ya sen tatlış bir dizisinn; araya sokamazsın bunca ağır cümleleriii?

bunca farkındalık çok ağır, görmek istemediğim bunca karanlık taraflarım için her an hazır olamam kiii?
  • bojack öyle bir dizidir ki, ruh sağlığınız iyi durumdaysa, derbeder. ruh sağlığınız kötü durumdaysa, iyileşmiş halde çıkarsınız içerisinden.

arada tam gülerken öyle bir yumruk atar ki, nakavt olsam da kurtulsam dersin. kendi kırık, bozuk yanlarını görürsün bojack içerisinde her karakterde.

kimse asla temiz değildir ne de olsa.

telefon zillerine de ayrı hastayım.

to-to-to-tooood.
  • son bir haftadır kafam dağılsın diye baştan izlemeye başladım. öyle ki artık rüyalarıma giriyor. nefis bir metin yazarlığı. tüm konuyu baştan sona bilmeme rağmen hayran hayran izliyorum tekrar. kaçırdığım çok ayrıntı olduğunu fark ettim, baştan başlamanın bir faydası da o oldu.

(bkz: 6ujp924)
  • savaşmayı bırakırsak evren bize yardım eder repliğini yaşam felsefem yaptım. gerçekten de yardım ediyor.
hesabın var mı? giriş yap