• "tekelliiveaptalinsanlarinyazarakanlatacaklarinianlatmaktazorlanmalariylasonuclanacakhadise"

ayrica;
    "tek,elli,ve,biraz,zeki,insanlarin,yazarak,anlatacaklarini,bir,sekilde,guzelce,anlatmayi,basarabilecekleri,problem"

ya da;
    "tek
    elliyim
    ama
    madem
    ben
    ugrasiyorum
    biraz
    da
    okuyan
    ugrassin
    diyerekten
    cozumlenebilecek
    ufacik
    bir
    sorun"
  • basılan boşlukların boşluğa gitmesine sebep olur.
  • metin bitip ekrana baktığımda bazı kelimelerin ayrılmadığını görürsem (bunlar bazen işyerinden entry girerken de başıma geliyor) gidip tek tek boşluğa daha iyi basarak eksikleri tamamlıyorum. çoğunlukla dahi anlamındaki de 'ler ve bağlaçları ayırıp, birleşen diğer kelimelere o kadar özen göstermiyorum. "nasıl daduygulubakıyor" yazmış olmak "nasılda duygulu bakıyor" yazmış olmaktan daha sevgili, daha mazur görülebilir geliyor. zîrâ kelimelerin ayrı yazılmaları gerektiğini herkes bilir, birleşik yazılmışsa bu bilgisizlikten değildir. ama dahi anlamındaki de'ler da'lar öyleler mi ? değiller... "dahi anlamındaki de, sonrasındaki kelimeden de ayrı yazılır" demeyiniz "nasıl daduygulubakıyor" sadece bir örnek burada. eheh.

işte bütün bu kâbuslar işyerindeki klavyemin tuşlarını söküp hepsini tek tek sabunla yıkadıktan sonra (oha) başladı. bir önceki temizlik operasyonunda patronumuz manzarayı görünce "kaç saattir bununla uğraşıyorsun, bari sana yeni bir klavye alsaydık" demişti. ikincisinde ise elektrikler kesilmişti ama sular akıyordu, canım sıkılmıştı. tuşları tek tek yıkayıp kuruttuktan sonra yerlerine taktım. space tuşu, telli - yağlı karmaşık mekanizmasının telli - yağsız hâle geçmesinden dolayı 1 hafta içinde teklemeye başladı. sadece ortasına basınca space karakterini çıkarıyor, kenarlardan basınca tuş sesi çıksa da karakter çıkmıyordu. tuş sesinin çıkması da karakterin çıktığı hissini uyandırarak beni yanıltıyor, sonradan gidip boşlukları tek tek açmamı gerektiriyordu. işte böyle sevgili sözlükçüler: telli tuşları, tellerini söktükten sonra yıkayın; boşluklarınız boşluğa gitmesin.
  • the onea atilmak istenen mesajlar theonea gider bu durumda.
  • klavyemizin en uzun tuşu olan space bir gün bağımsızlığını ilan edip kafasına göre bazı olması gereken yerlerde boşluğu bırakmazsa bu tanımı yaparız.cünkü ardarda mekanik şekiller sıralamaya başlar ve anca sesli okunursa anlaşılabilir.
  • ki$inin bilgisayar oyunlarina du$kun oldugunun gostergesidir.
  • kelime sonrasi gelen diger bir kelimenin ilk harfini buyuk yazmakla isin icinde birazcik kurtulunabilinilir*
  • alt123 e de aynı anda basmak işe yarayabilir
hesabın var mı? giriş yap