• 270 kiloya çıktığı yazılmış yukarda. böyle bir şey mümkün mü ya, kafanız nasıl kabul etti bunu da yazdınız? 22 kilo almış, kalanı protez. 22 kilo bile çok fazla iken 270 e çıkacağını düşünmek ahahsss komik misiniz :d
  • venedik film festivalinde bir salon dolusu seyircinin ayakta alkışladığı oyuncudur. alkışlar sonrası gözlerinin dolması, mahçup tavırları çok etkileyiciydi. umarım bütün ödülleri siler süpürür.
  • supernatural'in john'u, the walking dead'in negan'ı brendan fraser'ın venedik film festivalinde ayakta alkışlanması sonrası twitter'da:

"so fuckin happy for this dude. he deserves all this and more. congrats brother."
    "bu herif adına aşırı mutluyum. bunların hepsini ve daha fazlasını hak ediyor. tebrik ederim kardeşim" demiştir.

anlaşılacağı üzere sektörün içinde çalışan çoğu insan da tıpkı izleyiciler gibi brendan ile ilgili olumlu ve samimi düşüncelere sahip.

şahsen ben de aşırı sevindim çünkü gençliğimi onun filmlerini izleyerek geçirdim diyebilirim. güzel şeyler de oluyor.

tweet
  • 3 aralık 1968 doğumlu oyuncu. bugünlerde the whale filmi için aldığı kilolar ve iyi oyunculuğuyla gündeme gelse de kariyeri pek parlak değildir. bunun sebebi de tacize uğradığını itiraf edip, sektör tarafından dışlanması sanırım. şu entry'de detaylıca değinilmiş.

bu piyasada tacize uğradığını itiraf etmek, kendi ipini çekmek gibi bir şey. bir başka örneği corey feldman. her ne kadar metoo hareketiyle harvey weinstein 23 yıllık hapisle cezalandırılsa da sektör içerisindeki taciz gerçeği kapalı kapılar ardında devam ediyor ve bunu ifşa edenler sektörden dışlanıyor. hal böyle olunca kariyerini tehlikeye atmak istemeyen yıldızlar susmayı tercih ediyor. bu işin sadece hollywood boyutu olduğunu düşünmüyorum. avrupa ve ülkemizde de benzer vakalar vardır muhakkak. mesela kenan imirzalıoğlu, kıvanç tatlıtuğ, burak özçivit gibi isimlerin bile kariyerlerinin başlangıcında bu gerçekle yüzleştiklerini ve sustuklarını düşünüyorum. kanıtım yok elbette, sadece his.

neyse, konu çok dağıldı. dilerim the whale filmi brendan abimiz için bir sıçrama tahtası işlevi görür ve kendisini beyaz perdede daha sık görürüz. bahtı açık olsun.
  • 3 aralık 1968 doğumlu oyuncu. bugünlerde the whale filmi için aldığı kilolar ve iyi oyunculuğuyla gündeme gelse de kariyeri pek parlak değildir. bunun sebebi de tacize uğradığını itiraf edip, sektör tarafından dışlanması sanırım. şu entry'de detaylıca değinilmiş.

bu piyasada tacize uğradığını itiraf etmek, kendi ipini çekmek gibi bir şey. bir başka örneği corey feldman. her ne kadar metoo hareketiyle harvey weinstein 23 yıllık hapisle cezalandırılsa da sektör içerisindeki taciz gerçeği kapalı kapılar ardında devam ediyor ve bunu ifşa edenler sektörden dışlanıyor. hal böyle olunca kariyerini tehlikeye atmak istemeyen yıldızlar susmayı tercih ediyor. bu işin sadece hollywood boyutu olduğunu düşünmüyorum. avrupa ve ülkemizde de benzer vakalar vardır muhakkak. mesela kenan imirzalıoğlu, kıvanç tatlıtuğ, burak özçivit gibi isimlerin bile kariyerlerinin başlangıcında bu gerçekle yüzleştiklerini ve sustuklarını düşünüyorum. kanıtım yok elbette, sadece his.

neyse, konu çok dağıldı. dilerim the whale filmi brendan abimiz için bir sıçrama tahtası işlevi görür ve kendisini beyaz perdede daha sık görürüz. bahtı açık olsun.
  • dünyada belki de kendisini bilen halklar tarafından en çok sevilen oyunculardan ve bu başarısı da o yüzden empati kurularak takdir ediliyor.

kendisi mumya serisinde tam çıkış yakalarken hep kadınların şikayet ettiği ve bazılarının da hangi sektör olursa olsun sinsice bunu kendi çıkarları için kullandığı tacizi yaşamış ve bunu açıkladığın da sektörden dışlanmıştı, o kadar yakışıklıyken saç dökülmesi, maddi problemler vesaire psikolojik hasar da bırakmışken bu şekilde fiziksel olarakta kendisini zorlayarak geri dönmesi elbette herkes tarafından, özellikle sektör içerisinde olanlar tarafından haklı bir şekilde abartılmaktadır. umarım oscarı da kazanır, kazandığın da sevineceğim kişilerden birisidir tom cruise ile beraber.

edit : kaynak

ın a 2018 interview with gq, fraser came forward and said that he had been sexually assaulted by philip berk, the former president of the hollywood foreign press association.

he claimed that he was approached and inappropriately groped by berk at the beverly hills hotel in 2003.

"his left hand reaches around, grabs my ass cheek, and one of his fingers touches me in the taint. and he starts moving it around," the actor said.

"ı felt ill. ı felt like a little kid. ı felt like there was a ball in my throat. ı thought ı was going to cry."

despite sending fraser a handwritten apology, berk has denied the misconduct allegations, writing to gq that "mr fraser's version is a total fabrication".

"my apology admitted no wrongdoing, the usual “ıf ı've done anything that upset mr. fraser, it was not intended and ı apologise," added berk.

fraser has said the incident led him to spiral into severe depression and retreat from public life.

"ı was blaming myself and ı was miserable," he told gq.

the actor suspected he had been blacklisted by the hfpa, as he was rarely invited to the golden globes award ceremony (hosted by the hfpa) after the ordeal.

after the alleged incident, fraser also battled with personal setbacks including problems with his health, divorce and the death of his mother.
  • tarih kitaplarında renaissance of brendan fraser olarak geçecek dönemlendirme sanıldığı gibi doom patrol'la başlamamıştır. ünlü tarihçi don drapper'ın tespitine göre trust dizisi oyuncunun yeniden doğduğu projedir. disney+'tan izleyiniz.
  • yurt dışının arda kuralı gibisine bir şey sanırım
  • daha önce gay ve israil lobisi yine bir darren aronofsky filmi olan the wrestler'da oscar'ı sonuna dek hak eden mickey rourke'un hakkını yemişti. umarım tarih tekerrür etmez ve yine bir aronofsky filminde * oscar'a kocaman bir göz kırpan brendan fraser'a aynı haksızlık yapılmaz.
  • gençliğinde (bkz: the mummy)(bkz: inkheart) çok güzel bir adamken doom patrol'de bile yakışıklıdır. bakın doom patrol dedim.
  • dün gece critics choice awards'ta kazandığı ödül sonrası yaptığı konuşmayı izlerken gözlerim doldu. bunca insanın bu adamla neden bu kadar çok empati kurduğunu çok daha iyi anladım. o kadar samimi ki, omuzlarını pat patlayıp gözyaşlarını silerek teselli edesi geliyor insanın. umarım oscar da kazanır.
hesabın var mı? giriş yap