• 19. yüzyıl gossip girl'i.
  • izlemeyecekler için özet geçiyorum:

--- spoiler ---

hortlayası babası tahtalıköye gözü açık gitsin diye yemin ettiği için hayatı boyunca dışarı boşalmak zorunda kalan dükle şimdi yaşasa instgramda yeni gelin sunumları sayfalarına kurdeleli kahve fincanı fotoğrafı paylaşacak karısının acıklı hikayesi :(( başrolde kulağındaki küpe deliği izlerken insanın dikkatini -nedense- dağıtan bir adamla, `maxwell heller` aka miz cracker var.

olaylar hepi topu iki üç tane ailenin ve bir tane kraliçenin etrafında geçiyor. benim favorim tabii ki kraliçe. afrolu ya da rastalarla örülü devasa perukları, her gittiği ortamda '' çk sklıyırm keşke evde oturup müge anlı izleseydim'' bakışları, birilerini çaya davet edip yine sıkılınca dikkatini fifisini macaronla beslemeye vermesi filan harika. zaten dizi devam edecekse de sadece kraliçenin hikayesini anlatmasını tercih ederim.
    babanın iflahı kesilene kadar çocuk yapan bridgertonlar var, o kadar ki çocuklara alfabetik sıraya gör isim vermişler. kitabını okumadım ama baba '2 no more mavi hap'' diye ya da alfabenin 8. harfinde kalmanın verdiği kahır yüzünden ölmüş olabilir. (bkz: kalpten gitti diyorlar)

izleyenler en çok anthony'i sevmiş ama kafasının dört bir tarafı saç, favori ve gömlek yakası tarafından ele geçirilmiş abi parodi dizide bile '' nerden geldim ben buraya?'' diye dolanan tek karakter. kendisi zaman makinesiyle gezerken yanlışlıkla bu diziye düşmüş, bir süre geminin peşinden koşmuş, yetişemeyince de kaderine razı gelmiş gibi. ben ne kadar vikontsam o da o kadar vikont. ikimiz de vikont ne demek bilmiyoruz.

neden kızların peşinden koşmadığına anlam veremediğim b for baby benedict var mesela, dizideki favori karakterim. koca ağızlı, şapşik, sırıtkan ve evet el çizmek gerçekten çok zor.

daphne, aka miz cracker, mızmızlığına fazla maruz kalındığında mide bulantısı, ciltte döküntü ve ishal gibi yan etkilere sebep olabilir.

featherington ailesi var, kızlarının gayet güzel olmalarına rağmen evlenememesinin tek sebebi annelerinin bir tür tropikal kuş türüne tapması ve ona göre giyinmesi olabilir.

bir de simon var tabii, aşşırı errrrkek, tüm kadınlar ona hasta, errrkek gibi boks eyler, anneler ve kızlarına assla pas vermez, insan anatomisine aykırı olacak kadar dik yürür çünkü errrkek çünkü başrol, öff biraz gidip kusucam. adamın tek iyi yanı ön sevişme nedir biliyor olması. zaten daphne'yi '' canım çocuğu biz yapmıyoruz leylekler getiriyo ama sürat kargoyla :)))) '' diye kandırdığı ortaya çıkmasına rağmen uykusunda çükünü bahçe makasıyla kesmedilerse yine bu önsevişmenin hatrına.

sezon finalinde görüyoruz ki meğer penelope rita skeeter'mış, pardon lady whistledown'muş. animagus olarak arıya dönüşüp oradan buradan dedikodu topluyormuş. bana o kadar saçma geldi ki kraliçe çıksa daha mantıklı olurdu, ağam bizimle eğleniyi derdik.

--- spoiler ---
  • kiralık aşk, erkenci kuş, aşırı kaslı patronum acaba beni siker mi gibi dizilerin 1800'ler ingiltere'sinde geçen versiyonu.esas oğlan simon, yaka bağır açık, kas gösteriyor, aşka ve evliliğe küskün bir romantik. esas kızımız ise iffetine ve ailesine düşkün temiz bir kızcağız ama gerçek aşkın kollarında ihtiras yağmurlarına tutuluyor. allah aşkına şunu biz çeksek itin götüne sokup sokup çıkartırdık.
  • gossip girl x jane austen. 1 bölüm izledim ve uuuv, sevdim. gördüğüm en yakışıklı siyahi bey bu dizinin başrolünde oynuyor lakin favorim lord anthony bridgerton. bizim lord sevgimiz, terry grandchester'dan gelir, köklüdür. tam da yılbaşı tatilinde yatıp yuvarlanırken ne izlesem düşüncelerime bu çok iyi geldi. bir şişe blushla çok iyi gidecek gibi. penelope, you go girl. ayrıca, başroldeki kız keira knightley'nin ağız hareketlerini bire bir taklit ediyor.
  • --- spoiler ---

tatlı kızım, bir çok adam sevişmek istediğinde ilan-ı aşk eder ama çok az adam sevişmenin getirdiği sonuçların farkına vardığında sevgisine sahip çıkar, anlıyor musun!

--- spoiler ---
  • julia quinn tarafından yazılan kitap serisinin netflix tarafından çekilecek dizisinin resmi adı olacak gibi duruyor.

sekiz çocuklu bridgerton aliesinin hikayesinin anlatıldığı seri imdb'ye göre 2020 yılında yayınlanacak.

19. yüzyılın ilk yarısında geçen hikayelerde siyahi dük, kont, kontes görmek de netflix sayesinde kısmet olacak tabii. serideki gay kim olacak merakla bekliyorum.
  • --- spoiler ---

kitaptan bağımsız düşünüldüğünde gayet eğlenceli bir ilk sezon olmuş. kitapta olmayan karakterle diziyi zenginleştirip her kitabı bir sezonda işlemeleri de izleyenler için güzel olmuş; izlenecek 7 sezon daha var.
    lady whistledown ‘un kimliğinin bu kadar erken açıklanması saçma olmuş ama daha üç sezon gizemini koruması gereken bir karakter neticede.

ancak her şey bir yana son beş bölümde aklıma takılan tek bir şey var;

prensin verdiği kolye ne oldu!!!

--- spoiler ---
  • böylesine güzel bir kitap; birinci sezonu böylesine masalsı, eğlenceli, romantik çıtır çerez bir dizi nasıl piç edilir görmüş olduk.

diziye hintliler katılınca drama dozu fazla kaçmış anlaşılan. bridgerton değil de hint dizisi izledik mübarek.

hiç sevmedim. tamamen hayal kırıklığı.. ne kate’ i ne edwina’ yı ne hikayeyi.. kitabın bütün güzel kısımları atılıp yerine saçma sapan aşk üçgenleri doldurulmuş. kitaptan bağımsız olabilirsin ama yazdığın senaryo olmamış. yazık olmuş.. partnerler arası uyum, çekim diye bir şey yok. kadın zaten kötü oyuncu, sinirlendiği sahnelerde onun yerine ben utandım. çok mu aradınız o kate’ i diye yazmıştım ilk günden, maalesef ki haklı çıktım.

anthonyciğime öpücüklerimi yolluyorum. keşke daha iyi bir partner ve senaryo ile coşup gitseydin de biz de seni izlemelere doyamasaydık.

eloise.. ikinci sezonun en güzel kadını en güzel hikayesi..

bakalım gelecek sezon hangi uzak doğu ülkesinin zencisi ile tanışacağız. heves de bırakmadınız insanda..

edit: yazmadan edemeyeceğim; anthony’ yi oynayan abimiz gay olmasına rağmen o ateşli, içi kıpır kıpır, çayır çayır yanan ruh halini ve enerjisini hissettirmeyi fazlasıyla başarmış. o adamın karşısında duvar olsa dile gelirdi de kate’ den bi bok olmadı. nasıl bi yeteneksizlik seninki yaraabbii!
  • fragmanda görünce amaan neymiş bu başrol ne böyle ıyk demiştim. ben ne ırkçı ne allahın belası bişeymişim. bugün izleyince kendime geldimmm.

o başroldeki simon denen adam ne öyle neeee.
    tövbeler tövbesi.
  • --- spoiler ---

5. bölümün sonu itibariyle full yiyiş

--- spoiler ---

5. bölüme kadar hep bir artık sevişseler ya diye bekliyorsun. 5. bölümde bir başlıyorlar; ondan sonra her yerde dağda, bayırda, çayırda, bağırış, çağırış seks var. ve nasıl estetik sevişiyorlar offf.
hesabın var mı? giriş yap