• sırits laya congooooooooooooooooooulllll
  sö köül da pööölllliiiiiiiiss
  gibi şahane bir tonlama getirmiştir aleme.
  severim ben
 • brit pop donemi benim en bu muzikten zevk alacagim doneme gelmisti. cok eglenmistim ben cokk.longpigs,blur,kula shaker,sfa,symposium,suede... bi suru cd m olmustu bir anda.
  neseli muzikti britpop
 • aslında teee 90'ların başlarında stone roses la falan tohumları atılmış,95-97 arası en hızlı günerini yaşamış, bence blur-oasis savaşıyla bitmiş bi akım,kesinlikle çok eğlenceli bi dönemdi,sonra herşey uyuzlaştı,ingilizler ne dinliyceklerini şaşırdılar bu şaşkınlık içinde stereophonics'i ünlü ettiler(bkz: öğk)ve mertlik bozuldu.
 • blue jean dergisinin 90 lı yılların başında ingiliz gitarlı popu olarak bahsettiği müzik türü
 • (bkz: coldplay)
 • (bkz: madchester), (bkz: the smiths), (bkz: happy mondays) demek isterim. brit pop'un kokeni (bkz: the beatles) bile olabilir pekala. biz boyle uzaktan (bkz: guitar band), (bkz: synth pop) ayrimlari uzerinde durup (bkz: oasis) ne alakadir diye sorgularken (bkz: britanya halki) baska bir taraftan bakmaktadir olaya. "memleketimden cikan her tur muzikal act'i sokarim ben bu kategoriye kardesim" seklindeki ingiliz aksanli cumle bir kulagimizdan girip otekisinden cikmayacaktir herhalde, yaniliyor muyum? (bkz: placebo) uzerinde sorular dolastirmaktadir ingilizler sadece, zira bunlarin biri avustralyali, bri amerikali, biri ingiliz. kan bagi etrafinda donmektedir ozetle bu kavram. ben bugun bunu gordum, daha dogrusu gecenlerde gordum.
 • her ne kadar neşeli gözükse de aslında içinde çok gizli bir melankoli barındırabilen bir müzik türüdür. britpop deyince akla ilk gelen gruplar james, smiths, mansun , suede, blur, oasis gibi gruplar olsada artık bu müzik, radiohead ve coldplay gibi gruplarla eski feminen havasından sıyrılıp daha çok avrupa müziği formuna girmeye başlamıştır.
 • ismi sacma, kapsadigi gruplar guzel olan muzik turudur. "o brit pop bu brit pop degil" seklindeki yersiz tartismalara isim babaligi etmektedir.
 • gönül rahatlığıyla "nefret ediyorum" dediğim müzik türü. bu müzik türünü icra eden gruplar için de koyunun olmadığı yerdeki abdurrahman çelebiler sürüsü desem yeridir yani. neyse ki çok fazla sesleri çıkmıyor da şu an rahatız. new order'ı tabi ki bunların içinde kabul etmiyoruz ve baş köşelerden birine oturtuyoruz.
hesabın var mı? giriş yap