• the shins*in kurucusu james mercer* ve danger mouse*un kurucusu brian burton*ın grup kurma güçlerini birleştirip ortaya çıkardıkları tazecik grup http://www.brokenbells.com/

  zaten danger mouse/sparklehorse albümü olan dark night of the soul'da beraber çalışmışlardı. demek ki müzik zevkleri iyice kesişmiş olmalı ki bizler için güzel güzel müzikler yapmak için aynı yola baş koymuşlar. iyi de yapmışlar. gayet kaliteli müzikler yapan bu iki sanatçının birlikte üretecekleri albüm pek güzel olur gibi bir his var içimde. heyecanla bekliyoruz bakalım...
 • ilk albumleri 14 aralik 2009'da grubun ayni ismiyle cikmis olan grup. ilk single'i ise albumun ilk parcasi olan the high road parcasi. albumdeki sarkilarin siralamasi soyle:

  1. the high road
  2. vaporize
  3. your head is on fire
  4. the ghost inside
  5. sailing to nowhere
  6. trap doors
  7. citizen
  8. october
  9. mongrel heart
  10. the mall and misery

  albumun tum parcalari hosuma gitmemis olmasina ragmen, iclerinde the high road, vaporize gibi iyi parcalarin da oldugunu soylemek isterim.
 • 2010 yılında dinlediğim ilk başarılı albüme sahip grup.
 • the shins'in gönlümdeki tahtına yancı girmeye aday muhteşem grup.
 • the high road nakaratında "it's too late to change your mind" kısmı, love is all around'un "it's written on the wind,it's everywhere i go" kısmıyla fena halde benzeşir.
 • sadece high road degil, tum album leziz olmus, iyi ki kurdunuz broken bells'i.
 • the high road adlı harika şarkının yaratıcıları. tüketiniz:

  http://video.ntvmsnbc.com/…135179174223022160104058
 • bir albümü baştan sona dinleme eylemini çok uzun zamandır gerçekleştirmediğimi bana hatırlatan grup.

  (bkz: mp3 icat oldu mertlik bozuldu)
 • en bi sevdiğim guplardan the shins'in solisti james mercer'ın the shins sonrası yeni yaratıcılığı olan şahane gruptur.
  çıkış şarkıları the high road mükemmeldir ama genel olarak bakarsak zaten albüm başlı başına şahanedir.
  mongrel heart'ı dinleyip de etkisine girmeyecek biri yoktur heralde. albümdeki her şarkının garip bir vuruculuğu, bir etkileyiciliği var.
  tamamı dinlenilesi bir albüm yapılmış.
 • yılın ilk yarısını tükettiğimiz şu günlerde bu yılın en güzel albümlerinden birine hatta albümüne imza atmış kafa dinleten müzik grubu. para vermeden indirdiğim diğer albümler gibi broken bells 'in albümünden de bir iki güzel parça seçer diğerlerini silerim diye düşünüyordum ki bir türlü elim varmadı silmeye. albümün tamamına yakını güzel parçalarla dolu ki uzun zamandır bir albümün tamamını üst üstte tekrar tekrar dinlememiştim.
hesabın var mı? giriş yap