• ilk seçimde vız gelir tırıs gidersin bu kafayla sayın imamoğlu. seçmenini halen 50 60 70 80 yaşındaki geçmişini yapılanı hemen unutan seçmenlerden oluştuğunu düşünüyorsun ya çok yanılıyorsun. 40 yaşına kadar olan herkesin gençliğini hayallerini çaldılar. biz bize yapılanı asla unutmayacağız. unutanları da unutmayacağız. oy koltuk sevdası için fırıldak olanları da unutmayacağız..
  • başlığa girmeden önce tayyip erdoğan yine kime atarlanmış diye düşündüm.

sanırım bu imamoğlu'nun neye dönüştüğünü göstermesi açısından güzel örnek.
  • fırat tanış’ın anlamaız duyarına bile dönüp özür dileyen adamın seçmenine posta koyarken söylediği anlamsız şey, laf, boş lakırdı.
  • "akıllı olmaya davet ediyorum"

bak bak sen şuna, daha bir yere gelmeden ahkam kesmeye, akıl vermeye başlamış.

sende vız geldin, tırıs gidersin ekrem. asıl sen akıllı ol.

tanım: kendisini seçen insanların eleştirilerine ukala bir dille cevap veren ekrem imamoğlu cümlesidir.
  • bana bu açıklama birini hatırlatıyor ama. sonrası da sanırım

(bkz: sen kimsin ya)
  • ceketi çıkarıp; cemaatlere, vakıflara,mafyaya para aktarma dönemi bitmiştir demiştin imamoğlu! cemaatler,vakıflar, mafya 2 yılda içine almış seni. seçimlerde halk nasıl tokadı basar kendin gördün. o tokat sana da gelmesin, efendi!
  • bir kere, indir o salladığın parmağını. karşında senin seçmenin var! o parmağı bize sallayamazsın.

senin gibi tuzu kuru müteahitten alacak akla da ihtiyacımız yok. bizden önceki birkaç nesil erdoğan'ı başa getirdi. tek adamlığın, kabadayılığın, hemşehriciliğin bedelini biz boş cüzdanlarımızla ödüyoruz. gelecek hayali kuramamakla ödüyoruz. biz yeterince akıllandık, anlayacağın.

bizim oylarımızla seçilip, cumhurbaşkanlığı iddian olup bize yukarıdan parmak sallayamazsın! "sadece bir fotoğraf" dediğin, bizi bu günlere getiren zihniyetin temsilidir. 200-300 kişi diye küçümsediğin, kazandığın seçim iptal olduğunda demokrasiye oylarına sahip çıkmak için sandık bekleyen biz gençleriz. hayatımda ilk müşahitliği yinelenen istanbul seçiminde yaptım ben, oyuma sahip çıkmak için. bana öyle tepeden "horozlanamazsın".

öyle akıllı olunmuş, parmak sallamalarmış, yok sayılmalarmış, bu kardeşiniz demelermiş... biz 20 yıldır bu cehennemin, girdabın içinde yaşıyoruz zaten. asıl bunlar bize vız gelir tırıs gider. ben bu zihniyet yüzünden ne çocukluğumdan ne gençliğimden tat alabildim. ne de geleceğimden umutluyum.

sana mı pabuç bırakacağım?
  • imamoğlu'na daha önce yapılan eleştiri saldırıları aktrol operasyonlarıydı. balıkçı olayı, kar tatiline gitmesi falan sırf yıpratma amaçlı yapılmış, içi boş, bir yere varmayan eleştirilerdi.

nagehan alçı böyle bir şey değil. nagehan alçı'dan ve temsil ettiklerinden ciddi derecede tiksinen bir kitle var. bu kitle ekrem imamoğlu'na oy veren kitle. imamoğlu'nun "vız gelir, tırıs gider" dediği kesim ona oy veren kesim.

yukarıda başka yazarlar da söylemiş. fırat danış'ın aptalca duyarında bile çıkıp özür dileyen adam, kendi seçmeninin çok hassas olduğu bir konuda dikleniyor. üstelik bunu yaparken de, ona oy veren insanların artık görmek istemediği bir üsluba sarılıyor.

ekrem imamoğlu için kader anı gibi bir şey oldu bu olay. ona oy veren birçok insanı kendinden soğuttu.
  • imamoğlu'nun karanlık tarafa geçtiğinin/geçmek üzere olduğunun delaleti niteliğinde cümle.

maalesef muhalefetin içine düştüğü en büyük hatalardan biri; kendi seçmeninin mecburiyetten destek ve oy vermek zorunda olduğuna dair paradigma. oysa hiçbir seçmenin oyu çanta keklik değil. akp'den veya akp kökenli tarafsızlardan bir kaç oy kopartırım diye, kendi seçmenine sırt dönmek stratejik açıdan ne kadar doğru? bunu zaman bize gösterecek.
  • ekrem başkan yarın sabah yapacağın ilk iş yanında gezdirdiğin hıyar iletişimci dalkavuğu kapının önüne koymak olmalı.nagehan denilen tetikçinin aldığı etkileşim ortada.kendini de bizi de boşa üzüyorsun kimse sevmiyor onu.

yalnız ekrem başkan sen bizi kafasına çay atılan erduğancı seçmen yerine koyup,istanbul sermayesi denilen aydın doğan'ın ve dolayısıyla omurgasız ertuğrul özkök'ün cisminde şekil bulan tüsiad takımına peşkeş çekebileceğini sanıyorsan yanılıyorsun.

kendine gel başkan .senin ne haysiyetsiz tetikçi sürüsüne ne de zamanının en büyük akplisi tüsiadçı sermaye çevrelerine ihtiyacın var.sırf batı ile ilişkileri düzelsin düzen devam etsin diyen unsurlar yarın öbür gün seni de satarlar.
hesabın var mı? giriş yap