• pena (video kanalı)’nın yeni konsepti olan "bunu da mı bilmiyorsun"un ikinci bölümünde emrah safa gürkan ve bengü üçüncü, coğrafyanın kadere etkisini, yöneticisi olunacak ideal ülkeleri, ilginç etimolojik bağlantıları konuştu.

videoyu izlemek için: https://youtu.be/g5qnmmnsxmg
  • ses: ooo
    görüntü: oooo
    bengü: ooooo
    hozom’la göz göze video deneyimi: paha biçilemez
  • önlerden yer tutayım, izleyip editleyeceğim.
    tanım: esg ve bengü’nün upgrade videosu

ilk izlenim: sesimizi duyanlar var, sevindim he.
  • göçebenin vergi vermemesi detayıyla beynimde çakan şimşek vakası.
  • ben tatmin oluyorum gibi açıkçası.
    samsun'u yedirtmeyiz bu arada.
    *
  • coğrafya kader midir? cevaplıyorum:

buradan 400 km batıda olsam 1 euro=1 euro olacaktı.

evet kaderdir.
  • bu seriyi beğenen olmaz öyle saçma şey izlememiştir. eminim.
  • anadolu topraklarının bereketli olmadığını bir yerde yazmıştım. mesaj geldi bri sürü, nasıl değil, her ürün yetişiyor bilmem ne diye.

üstünü geçtim, altında bile bir şey yok. doğu, batı, kuzey, güney. her tarafımızda, tüm komşularımızda petrol, doğalgaz var. bizde yok. kabus gibi resmen.
  • her bölüme tek tek yorum yazmaya niyetim yoktu ama ilk bölümü acımadan eleştirdiğim için ve ellerinden geleni yaptıklarını ve eleştirileri dikkate aldıklarını söyledikleri için bu bölümün daha iyi olduğunu söylemek istedim.

bu bölüm daha iyiydi, evet. ama flu tv videolarına çok benziyor. insanlar alıştıkları şeyi talep ede ede flu tv konseptinin çok benzerini mi yaptırmış acaba diye düşündüm izlerken. bengü hanım'a ısınamadım. komik olmaya çalışmasa ve gereksiz gülmese, sadece sorularını sorsa biraz daha iyi olacak bence.

ya da en iyisi emrah bey'in her videoyu "buyurun benim" videoları gibi yapması. ekşi sözlük'te, bu haftaki konumuz "coğrafya kader midir?" sorularınızı alalım diye sorulsaydı, sözlük kullanıcılarının sorduğu sorulardan uygun bulunanlar seçilip videoda bunlara cevap verilseydi, etimoloji kısmı yine kutudan kelime seçilerek yapılsaydı, edit işi de biraz hızlandırılsaydı, sırt desteği konumundaki sözlük kullanıcıları da olaya dahil edilebilirdi ve bu işin ekşi sözlük ile bağlantısı daha anlamlı olurdu. sonuçta ekşi sözlük, flu tv olmaya çalışmıyor. öyleyse ilk bakışta hah, ekşi sözlük videosu bu diyeceğimiz, flu tv ile kıyaslama gereği duymayacağımız videolar hazırlanması daha mantıklı geliyor bana.
  • ilker canikligil olmadan çok birşeye benzemiyor
    bengü üçüncü yetersiz geliyor, saçma yerlerde aralara dalıyor
    hozomuzu flu tv de isterük
hesabın var mı? giriş yap