• ükemizde,

-bakınız ingiltere dağıldı. bunlar koyun bile güdemezler.
    -heyyooo helelelelelelle, şakşakşakşak.
    -değerli kardeşleriiiiimm, beraber yürüdük biz bu yollardaaaaaaoo!
    -receeeep taayyyyiiipp erdoğğaaan, recep tayyip erdoğan!

şeklinde yankı bulacak durum.
  • umarim tez zamanda olur da su birlesik krallik yerine ingiltere yazma yanlislari bir son bulur.
  • dağılsınlar olum. yeminle bak. 35 yaşıma geldim, ingiltere, büyük britanya ve birleşik krallık arasındaki farkları hala toparlayamadım amk. ingiltere, galler, iskoçya ayrı ayrı devam etsinler. bir de beyzbol kurallarını öğrenemedim. sırada o var :(
  • avrupa birliği'nden ayrılma konusunda iskoç ve kuzey irlandalıların çoğunluğunun ingilizlerden farklı düşünüyor olduklarını gösteren referandumun ardından yakın gelecekte yaşanması bir muhtemel hadisedir...
  • kuzeydeki duvar ak yürüyenler tarafından aşılıp duvarın güneyindekileri perişan edecektir. tavsiyemiz herkesin valyria çeliğinden yapılmış kılıçları stoklamasıdır zira bulunması oldukça zor bu günlerde. tesco'da falan kalmamışsa bit pazarlarına bakın.

“referandum gecesinin karanlığında ak yürüyenler ilk kez ortaya çıkmış. ölü atlarını sürüp tazı büyüklüğünde örümceklerinin sürüsüyle birlikte avlanarak şehirlere ve krallıklara doğru hızla ilerlemişler.”

(bkz: bir wight'ın el kitabı)
  • bu england/uk/gb olayı kafa karıştırabiliyor. kafa karışıklığını gidermek için açıklayalım.

büyük britanya: ingiltere, galler ve iskoçya'yı barındıran adanın adıdır. siyasi bir terim olarak kullanılsa da esasında coğrafi bir terimdir. nere lan burası diyenlere siyasi anlamda uk kullanılması daha doğrudur.

united kingdom (birleşik krallık): esas adı the united kingdom of great britian and northern ireland'dır. yani 'büyük britanya ve kuzey irlanda birleşik krallığı'. siyasi bir terimdir ve uk dendiğinde akla gelmesi gereken budur. adından da anlaşılabileceği üzerine great britian'dan farkı kuzey irlanda'dır. şuradaki sarı alan

ingiltere: aslında uk'in içindeki devletlerden biri. neden uk ve gb yerine kullanılıyor? çünkü tüm monarşi falan burada. esasında united kingdom'daki 4 ülkeden biridir. adanın alt kısmı
  • tek yapabileceği işse ingiltere, takım çıkmıyorsa adam lazımsa büyük britanya, kavga çıkarsa birleşik krallık.
  • bence de şu irlandalar, galler ve iskoçya kendi başına olsun..

mesela futbolda ayrı ayrı oynuyorlar, kendi ligleri var , ama diğer birçok sporda büyük britanya olup karma yapıyorlar...
    ben bunların işinden bişey anlamadım..
    hepsinin kendi meclisi var da başlarında kraliçe mi var nedir?
  • küçük devletler çoğalması tehlikenin işareti, bir savaş geliyor
hesabın var mı? giriş yap