• beyaz şaraptan hiç hazzetmeyen* şahsımın beğenisini almış tatlı beyaz, fiyat/performans çok iyi belirtmekte fayda var.
  • a101'den aldığım füme hollanda peyniri ve cihan eski kaşar ile müthiş giden, fiyat/performans konusunda en iyisi olduğunu düşündüğüm beyaz şarap.
  • süpermarkette 25 liraya bulabileceğiniz, içimi kolay bir şaraptır, asitliği o kadar azdır ki tüm şişe nasıl bu kadar çabuk bitebiliyor, hayret edersiniz. kapadokya ve tokat üzümlerinden elde edilmiştir. çok baskın bir tadı olmadığından bence her türlü yemekle gözü kapalı tüketilebilir. çok harika denemese de bu fiyata göre çok çok iyidir.
  • arada bir evde içmelik aldığım şaraptı. hatta çevreye de biraz övmüşümdür. bugün 30 tl iken 46 tl olduğunu görünce vazgeçtim almaktan. %7 ötv artışı nerede %50 fiyat artışı nerede. zaten 2 ay öncesine kadar her yerde 26.90’dı. ben de başka rafta bulunan sava premium 2017 sauvignon blanc-narince ile aldattım kendisini. 29.90 tl’ye içilebilecek denizli yöresinden güzel bir beyaz şarap. tavsiye olunur.

edit: tekrar fiyat değişikliğine gittiler. güncel fiyatı 33.90 tl.
  • kapadokya'nın emir, tokat'ın narince üzümlerinden üretilen buzbağ'ın beyaz sek şarabıdır. yerel markalar arasında içimi en kolay sek beyaz şaraplardan. saman sarısı canlı bir renkte. çiçeksi bir kayısı kokusu baskın. tadımda greyfurt ve limon aromalarını hafif bir kayısı ve armut aroması ile bitiriyor. piyasadaki genel sek beyaz şaraplara göre daha düşük asiditede (orta asidite diyebilirim). anadolu üzümlerinin başarılı uyumunun yakalandığı bu şarabın fiyat/performans oranınını dengeli buluyorum.
  • hala f/p konusunda üstünlüğü koruduğuna inandığım şarap. akıp gider, yemekleri güzelleştirir. yazın tadı bir başkadır.
  • en sevdigim beyaz unvanini elinde tasiyan guncel olarak 40 tl ye satilan guzel bir sarap. narenciye tatlari var icimi cok guzel. yemeklerle de cok guzel gidiyor.
  • önceki entrylerde de belirtildiği gibi fiyat/performans ürünüdür. balığın yanında iyi gider.
  • şimdi çok övüp de şeyapmak istemiyorum ama hakikaten çok güzel bir şarap. yumuşak içimli ve aşırı aromatik. çok baskın meyvemsi tatlar var. ha ben sert şaraplardan hoşlanırım, o buruk tadı istiyorum diyorsanız size göre değil.
  • çok sevdiğim fiyat performans şarabıdır. yaşadığım şehrin mahallemdeki tüm stoklarını ben alıyor olabilirim o kadar güzel gidiyor. amma velakin buraları okuyorsanız şikayetimdir, mantardan vazgeçip şarabı köpek öldüren çevir aç kapaklı şişelere doldurmak nedir abi. 2021 şişelerinin hepsi bir şekilsiz, tamam tat güzel de insanda bir ekstra köpek öldüren imajı yaratıyor. *
hesabın var mı? giriş yap