• bu kelimeyi kullanan erkekler toptur.
  • çok samimiyetsiz bir kelime.
  • duyduğum an nefes alış verişimi zorlaştıran 2 hece. yemin ediyorum tahammül edemiyorum, bünye kabul etmiyor, işin görsel boyutu bir nebze de yanımda oturan insanın gözümün içine baka baka bunu demesi... canını sikeyim be adam.
  • hiçbir cümlenin sonuna gelemeyecek kadar saçma bir kelime. bu kelimeyi sık sık kullananları havan topuna sokup kabataş açıklarından üsküdar'a kadar fırlatasım var.
  • bu gerizekalı lafın iticiliği kesinlikle fazla kullanılmış olmasında veya popüler hale gelmesinde değil. tamamen kullanıldığı cümleye kattığı arabesk havadan ve varoşluğundan kaynaklanıyor. candır, landır, kandır diye bir de espri yapmıyor musunuz hele, o canınızı alasım geliyor resmen. candır, canandır... yüreğinize sağlık varoşlarım, küçük kibariyeler sizi. hay sizin canınıza da cananınıza...
  • can degildir.

(hadi bakalim)
  • ota boka candırrrr candıırrr diyen ergenlerden hızla uzaklaşılması gerektiğini gösteren söylem.yok mu kardeşim lugatınızda başka sıfat?hiç kullanmam kullananı da sevmem..
  • birkez daha kullanılması halinde cinnet geçirip kendimle birlikte kullananı ve kullanma potansiyeli olan 3-5 kişiyi daha beraberinde eşşek cennetine götürmeme vesile olacak uyuz mu uyuz tiksindirici bokum gibi kelimedir
    bir de buna vurgu yapıyorlar ya, aha o zaman dellenme katsayım 10 a çıkıyor şerefsizim, x candır can.
    ulan hayvan oğlu hayvan hadi candır dedin neden can diye vurguluyorsun, yetmedi mi bir kere söylemen
    te allam gece gece
  • üzülerek söylüyorum, kızlar tarafından kullanıldığında bütün o alpay erdem sempatikliği gidiyo kelimenin, böyle feys gibi, felan gibi çok gıcık iç tırmalayıcı bişeye dönüşüyo. aklınızda bulunsun.
hesabın var mı? giriş yap