• günlerden bir gün akşamın saat altısında koltuğa yatmış zapping yaparken digitürk'ün biz 9.99'luk paryalara layık gördüğü mgm kanalında bir adada cıbıldak cıbıldak dolaşan sarışın bir hatun görmemle yerimden fırladım. ekseri 1950'lerden kalma filmler veren bu kanalda, bu saatte, hayırlar ola... sonra oliver reed filan, derken akşamın geç saatinde bir daha rastlayınca baştan seyrettim, nicolas roeg filmiymiş. filmin neredeyse başından sonuna kadar adada cıbıldak halde dolaşan apla amanda donohoe imiş, filmden sonra bir çıkış yapamamış. hatta bu rol sanırım kate bush'a teklif edilmiş önce, o da "ben bu kadar soyunuk gezemem ortalıkta" demiş, ama destek vermiş, filmde bir şarkısı var. konusu ise, orta yaşlı orta sınıflı bir adam, bir gün gazeteye bir ilan verir, ıssız bir adada kendisiyle bir yıl boyunca yaşayacak bir kadın aramaktadır. genç ve sarışın bir kızımız "ben varım" der. ama beklentileri farklıdır, adada işler umdukları gitmez vesaire vesaire. merak ediyorsanız oturup izleyin. lost most diye yüz bin entry girmeyi biliyonuz, bu da adada geçiyor.
  • (bkz: the castaway)
  • artık o bir aşk adamıdır
  • ing.:
    isim : reddedilmiş şey / kimse, serseri kimse

sıfat : atılmış, reddedilmiş, çürüğe çıkarılmış

mecazi - denizcilik : kazazede
  • yeni bir sekizinci nesil yazar, ho$gelmi$...

edit: kazandığı bu yeni vasfın yanısıra nesildaş, arkadaş, kafa adam. artık müzik de dinleyebilen bir yaratık. lastfm sayfasına bakıp bakıp evrime tanık olunası.
  • garip garip şarkılar hakkında girdiği entrylerle sözlüğe dönüş yapan saykedelik yazar. geçtiğimiz yılı aynı paralel evrende geçirdiydik kendisiyle.
  • geçen sene kendisini yakından inceleme fırsatı bulduğum insan. sınırsız içki oldu mu şişeden şarap içer, fasılda ipod dinler, seyredeni eğlendirir...

ayrıca insanların şuh ve ütopik olarak ikiye ayırılabileceği teorisini ortaya atan kişi ve de fazla italyan suflesinin kafa yaptığını onaylamış üçün biri.. (bkz: mother cheese)(bkz: that's what rıza said)

afiyetle izliyoruz

aniden gelen edit: evi dünyanın öbür ucunda balta girmemiş ormanlardadır, öyle ki giden iklim değişikliğine ve mutant arılara hazırlıklı olmalıdır. bahçesine çadır kursanız farkedilmeden yaşarsınız valla. 127'sini çok sever. bir de (bkz: sozlukculerin yatagina giren sozlukculer)***

final zamanı gelen edit: * arnavutköy kapısına inişteki duvar sanatı etrafında mezun avukatlığı özelliği ortaya çıkar
  • yok adamdır aslen. bu çıkışı ne kaynaklı acep diye düşündürdü...
    mangal yapıcam evinde tez zamanda...
  • bbc'nin super projesi. 30 kusur kisi bir yilligina issiz bir adaya yasamaya giderler, didisirler, sevisirler, dayanamayip donenler olur, ya da olmaz. normal tuvalet, telefon, banyo gibi seyler lukstur, yoktur. kendi ickilerini yaparlar. hayatinda kurban bayrami gormemis zavalli ingilizler kendi yiyecekleri hayvanlari kesmek zorunda kalinca da maymuna donerler mesela.
    2000 yilinda iskocya aciklarinda taransay diye bir adaya gitmisler, 2001'i bilmiyorum.
    http://www.bbc.co.uk/castaway2000
  • bir şeyler yanlış gittiğinde sırıtarak söylediği hay allah repliğiyle gönüllerde taht kurmuş basketbolcu şahıs*... evrim teorisinin varlığını kanıtlayan brother...
hesabın var mı? giriş yap