• ulan 12 yıllık diktatörlüğü yok etmek için tarihi fırsat elinize geçer de bu koalisyonu kurmazsanız allah bin belanızı versin... caymaya en yakın parti mhp dir... sağ parti diye tarihi fırsatı tepip akp ile kolisyon kurarsa tayyipten bir farkı yoktur açık ve net.
  • "ulusal mutabakat koalisyonu" adı altında, 24 aylığına kurulması gereken hükümettir. 24 ay sonunda gerçekleşecek erken seçime kadar, teknokrat ağırlıklı bir hükümet kurup, etliye sütlüye falan pek karışmadan, ekonomik devamlılık ve temel devlet yükümlülüklerinin idamesini sağlaması kafi gelecek bu hükümetin, kendisine tanınan bu süre zarfında:

- akp'nin işlediği cürümlerin tespit edilmesini temin etmesi, sorumlularının yakalanması ve adil bir şekilde yargılanmalarını sağlaması
    - seçim barajını kaldırması
    - devlet kurumlarını işgal eden partizanların temizlenmesini sağlaması
    - çalışamaz hale gelmiş ya da tıkanmış devlet kurumlarının yeniden işlemesini sağlaması
    - anayasa'yı yeniden yürürlüğe alması
    - çok sayıda anayasal suçu, televizyondan canlı yayında işlemesine istinaden, recep tayyip erdoğan'ın, ivedi olarak anayasa mahkemesi vasıtasıyla tasfiyesini sağlaması
    - akp'nin getirdiği şahsa münhasır* ve toplumsal huzur açısından sakıncalı** bazı yasaların, ivedi olarak düzeltilmesini sağlaması gibi meselelere odaklanması, yeterli olacaktır.

bu 2 senelik iyileşme sürecinden sonra yeniden seçimlere gidilebilir ve nispeten temizlenmiş siyasi bir ortamda, memleket tekrar rayına oturabilir. bu arınma süresi zarfında, kendi partilerine has arzu ve ülkülerini bir süre kenara kaldırması gereken bu 3 siyasi partinin, söz konusu iradeyi gösterebilmeleri durumunda, partilerinin tabanlarının da, bu geçiş sürecine sabır ve saygıyla yaklaşacağını düşünüyorum. en azından, muhalif bir seçmen olarak, benim bu siyasi partilerden beklentim, işte tam olarak budur.
  • başbakanı kemal kılıçtaroğlu'dur.
  • bu partilerin koalisyon ortağı olabileceği gün türkiye için ümitlenebiliriz.
  • 'türkiye bir kaos yaşamasın' diye, hükümetsiz kalmasın diye biz üzerimize düşen fedakarca tutum sergileriz."

adam mhp ile aynı koalisyonda olmak için "fedakarca bir tutum sergileriz" diyor.
    şartları, erken seçim, barajın kaldırılması.

muhtemelen anadilde eğitim, demokratik özerklik gibi konuları öteleyecekler sırf akp'den kurtulmak için.
    dün meral akşener'de hdp hakkında hiç bir negatif söylemde bulunmadı.

herkes birleşti akp'ye saldırıyor.

(bkz: vamos bien)

7 haziran chp-mhp-hdp koalisyonu hukümetimiz milletimize hayırlı olsun.

(bkz: good bye akp)
  • gezinin kazanımlarından biri olacak koalisyon.

aynı gezideki gibi lan!
    ne güzel hepimiz el ele solcusu sağcısı kürdü türkü ayyaşı çapulcusu aynı gezideki gibi ülkeyi yönetiyor. hepimiz tayyibe karşıyız falan başbakan kılıçdaroğlu.

imkansız olmaktan çıkardık, umarım yine hep beraber gerçeğe dönüştüreceğiz.
  • kurulması durumunda hdp faktöründen dolayı mhp'nin bir sonraki seçimde ciddi oy kaybına uğrayacağı koalisyon. mhp bu topa kesinlikle girmez.
  • mhp ile hdp birbirini iptal edeceginden (bkz: chp)
hesabın var mı? giriş yap