• kadın: necati doğru mu duyuyorum? şimdi bana resmen anal mı yapalım diyorsun yani?
    adam: ya aral yapalım demiyorum bi kere götten skiyim diyorum...
    kadın: haah.. iyice

-o-

- lütfen bana doğruyu söyleyin doktor! ölecek miyim?
    - doktor diilim olum ben hastabakıcıyım!..
    - nolur benden gerçeği saklamayın!..
    - lan valla hasta bakıcıyım!..

-o-

-ühü ühü yanlışlıkla karımı öldürdüm suat. veleybol oynuyoduk top suratına geldi çok fena
    - veleybol diil abi voleybol voleybol...

-o-

- abi kuranın şifresini çözdüm!..
    - hadi ya? kaç?
    - iki
    - kaç kaç?..
    - iki iki..
    - nası lan iki?
    - iki abi işte bildiğimiz iki...
    - hmmm

-o-

- irfan bey, az önde 1400 metre engellide birinci olarak ülkemize altın madalya getirdiniz.. mikrofonlarımıza neler söyleyeceksiniz?..
    - hufh hufh!.. iyi oldu yaa.. benim için de spor oldu...

-o-

- ayrılalım tufan görüyorsun yürümüyo. bitsin artık!
    - tamam bitsin hadi yeter. kim yendi şimdi?..
  • -abi hayırlı olsun, evlenmişsin...
    -sağolasııın...
    -her istediğinde veriyor mu lan?
  • göt göbek bağlamış bir futbolcu düşünerek:
    - gelen her topu dan dun taca atıyorum "en iyisini yaptı riske girmedi" diyolar. böyle böyle milli takıma kadar yükseldim lan. bu nası iş anlamadım. aha geliyo* gene.
  • -ileride evleneceğim insan şu an nerelerde neler yapıyor acaba...
    -açık saçık giyinmese bari dışarı çıkarken...
    -erkeklerle buluşmaya gidiyordur kesin...
    -vay orospu...
  • kalemi zayif olsa da bazi karikatürlerinde yigit özgür'ü aratmayan kemik'in yeni nesil karikatürcülerden;

-anne, bana kiz bulsana...
    -ay benim oglum evlenmek mi istiyomus?
    -evlenmek icin degil lan, öyle bi gecelik...
    -annesi sicar onun agzina...
  • 5 kasım 2008 tarihli uykusuzda ki köşesinde dünyanın en yüzeysel adamına katkıda bulunmustur kendisi.

-şu yüzüğü tak da başının bağlı olduğubelli olsun, iş yerinde, dışarda falan asılan olmasın..
    -dünyanın en iğrenç evlenme teklifini yaptın tebrik ederim seni allah'ın öküzü..
    -al hadi al.. kaptın gene pırlantayı..köfte seni.
  • son zamanlarda yiğit özgür'den daha yaratıcı olduğunu düşündüğüm uykusuz çizeri.

--- spoiler ---

(ölüm döşeğinde yatan bir adam, yanında ayakta 3 oğlu...)

- vakit geldi oğullarım mirasımı açıklıyorum... engin'den başlayalım önce evet engin kaç bekliyorsun?
    +bu ne ya sınav sonuçlarını açıklayan hoca gibi. söyle işte baba şunu doğru düzgün.
    - sen söyle sen kaç bekliyorsun?
    +40 milyar falan..
    - 30 ! otur.. fuat sen kaç bekliyorsun?..
    --- spoiler ---
  • kadın ve erkek bir yerde romantik romantik oturmaktadırlar.

kadın : zafer bizim şarkımız çıktı.
    erkek : evet bi tanem.

sami yan masadan...

sami: alla alla nasıl sizin şarkı ya, düzenleme size mi ait...
    erkek : pardon?
    sami : sözlerini mi yazdınız mına koyim, yaylıları siz mi çaldınız, bizim şarkımızmış.
  • - pardon, karımı başka biriyle yakaladım da, ben de onu önüme gelen ilk kadınla aldatmaya karar verdim.
    - eeee.
    - zorluk çıkarma.
  • bayılarak okuduğum birkaç mizah çizerinden biri. normalin çok üzerinde bir performansa sahip. her hafta çizdiği her karikatür gülmekten öldürecek cinsten. mesela son haftaki köşesinden örnek vermek gerekirse; (dergiyi aldığım gün yazacaktım bu entryyi fakat korsanlık yapmamak için derginin yeni sayısının çıkacağı günü bekleyeyim dedim. emeğe saygı)

karikatür 1:
    karı koca evin kapısının önünde durmaktadır. adam ceketini adnan şenses misali kemerine takmıştır.
    erkek : eğer bir gün boşanırsak sadece ceketimi alır çıkarım bu evden demiştim sana burcu.
    kadın : bu şekilde almayaydın keşke, neyse hadi hoşçakal.

karikatür 2:
    üç hakim mahkeme salonunda muhabbet etmektedir. 2 numaralı hakim anglosakson yargıçların taktığı peruktan geçirmiş kafaya, elinde de tokmak.
    1. hakim : abi çıkart şunu ya rezil oluyoruz. nerden buldun onu sen?
    2. hakim : size ne olum ya, kıskanmasanıza alla alla, evet mahkemeyi başlatıyorum.
    1. hakim : oha tokmak ta almış.
    2. hakim : bundan sonra birbirimize yargıç diyelim mi lan?

karikatür 3:
    ercan evden eve nakliyat a.ş. yönetim kurulu toplantısı. 3 yönetici.
    1. yönetici : merdivenden çekyat falan indirirken uzun boylu olan alta geçsin, bi de kapıdan geçirirken dikleyerek geçirilsin bence.
    2. yönetici : şirket hisselerinin halka arzını falan konuşcaz sandım ben de. nası yönetim kurulu toplantısı abi bu ya?
    1. yönetici : dur olum onu konuşuruz, şu ana konuları bi halledelim de, diklemesine mi diyosunuz şimdi?

şimdi bi düşündüm de, hepsini yazmak saçma olacak, ama tüm karikatürler harika.

cihan ceylan mı? bana sözlükte karikatür anlattıran adam.
hesabın var mı? giriş yap