• amerikan rüyasının ayhan ışığı.

(bkz: ayhan ışık)
  • clark gable iii (torunu mu oluyor) lapd helikopterine lazer tuttuğu için tutuklanmış. (türklük de var sanırım)
  • ilk basta bir degisik gelir tipi. saclarin kesimi, taranisi ya da kiyafetlerden mi, bilemiyorum ama degisiktir iste. bu garipseme, gone with the windin ilk yarim saati kadar devam eder. ama alistikca gorursunuz ki gercekten fevkalade karizmatiktir.
  • gelmiş geçmiş en karizmatik aktörlerden biridir. rüzgar gibi geçtideki rhett butler rolüyle içimizin yağlarını eritmiş, zamane erkeklerine bin basacak karizması ve erkeksiliğiyle gönüllerimizde yer etmiştir. bu entryden sonra anneme benzemeye başladığımı da farketmemi sağlamıştır, ruhu şadolsundur.
  • howard hughes der ki:

“his ears made him look like a taxicab with both doors open.”
  • bir zamanların en tanınmış jönü.
    it happened one night adlı filmiyle birde ilginçlik yaratmıştır. söylendiğine göre filmde gömleğinin içine fanila giymediğinden 1930 larda fanila satışları yerlerde sürünmüştür. bu derecede etkin olması anlaşılabilir.
    zira bize de bir deyim hediye etmiştir.
    (bkz: klark çekmek)
  • 1 şubat 1901'de ohio'da doğmuştur. gone with the wind filmiyle gelecek kuşak bayan hayranlarının kalplerinde rhett butler imajını kuran ve bizleri scarlett o hara'laştıran, güzel bakışlı aktör.
  • gelmiş geçmiş en büyük jöndür. sayesinde scarlet ohara'laştım.

benim gibi bir b.ku beğenmeyen insanın kalbinde taht kuran tek aktördür. hep onun gibi yakışıklı, süper bakışlı, sıcak biriyle evlenme hayali kurmuştum oldu da. kendisi genç yaşta beni filmleriyle yönlendirmiş, breh breh...
  • beğenileri yönlendirir. clark gable'ı görmüş ve beğenmiş kadın, kolay kolay başkasını beğenemez, o kadar hiç beğenemez.

adam ilginç vesselam. kendi içinde beğendiğim bi sürü yakışıklı/çekici insan olmasına rağmen, ondaki hava çok başka. benzerini görebilmiş değilim.

ayrıca 3. evliliğini gerçekleştirdiği carole lombard'ın bindiği uçağın bir dağa çarpması neticesinde ölmesi, ve clark gable'ın karısının cesedini aramak üzere, tüm itirazları bertaraf ederek dağa tırmanması onu gözlerimizde feci yüceltmiş durumda.

bu hadiseden sonra ikinici dünya savaşına (hava kuvvetleri) katılmış, binbaşılığa kadar yükselmiş, madalyalar almış. adolf hitler bile kendisini favori aktörleri arasında sayarmış. hatta gable'ın bölüğüne, onu teslim etmeleri karşılığında ödül bile vaat etmişmiş. tabii bu sonuncusu ne kadar doğru bilemiyorum. neyse, sonuçta böyle bi insan işte bu clark gable.
  • sarhoşken direksiyon başına geçip bir yayanın ölümüne sebep olmuştur. ancak bu olay louis b mayer tarafından örtbas edilmiş, gable da hapse girmekten kurtulmuştur.
hesabın var mı? giriş yap