• (bkz: allah baba)
  • üst kattaki uzun beyaz sakallı ve her daim üzerinde oturduğu sedirden ona buna emir yağdıran ve kendisine hizmet edilen hulusi dedeydi benim cocukluk tanrım.ki rahmetli olmasıyla birlikte tüm tanrıya dair hayallerimin yıkılması aynı güne rastlar.
  • (bkz: bulut)
  • bel planda %50 opacıtyde 768 576 bi kare...
  • aile buyukleri tarafindan tanri her $eyi gorur denince gok yuzunde, bulutlarin tepesinden etrafa bakan koca kafali ve kafasinin her tarafinda gozleri olan* bisey olarak hayal etmistim.
  • devasa birşey, baktığı yerden dünyanın her yerini görebilen ruhumsu bişi, daha sonra annemler "tanrı heryerdedir" diyince ufak parçalarla dünyanın dört bir yanına yayılmış küçük ruhlar olarak düşünmüştüm.
  • aklı kullanmak ve muhakeme yeteneğinden yoksun çoğunluğun büyüdükten sonra da aynı kabul ettikleri hayaller bütünü
  • ben küçükken yaşar kemal'in yüzbin sayfa tanrı tasviri yazdığını, pamuk tarlalarından başlayıp mersin limanlarına ordan da toroslara uzandığını hayal ederdim hep, yanılmışım.
    (bkz: tasvir hayal etmek)
  • kamburu cikik, yuvarlak sevimli yuzlu, beyaz sakalli, gucsuz gorunumlu ama aslinda cok guclu... bu yuzden daha hakkinda bilemedigim neler war diye dusunduren biri.. bi biblo wardi eski evimizin salonunda ayni boyle.
  • durgun zekam sonradan olmayıp vakumla doğmanın yan etkisi olduğundan çocukken hele hele soyut kavramlara kafam asla basmazdı. nerde bu allah gidelim görelim soruma o dünyada değil cevabını aldığımda oluşan zincirleme reaksiyonu utanmadan yazıyorum aşağı

1 allah dünyayı yarattığına göre yaşlı-> yarattığı şeyin içinde olamayacağına göre uzayda-> uzayda ne var? gezegenler-> ben hangisinin adını biliyorum? satürn-> demek ki allah satürn'de

2 banyodan açılmamış bir permatik bulunur babaya gidilir. baba burda ne yazıyo? (baba) satürn*-> üzerinde ne var? bi adam resmi-> baba satürn'de insan var mı? (baba) yok.

sonuç: tanrı nerde? satürn'de-> permatik'in üzerindeki adamın suratında kocaman beyaz bişey var* ne bu? sakal. allah yaşlı mı? yaşlı. sakalı var mı? muhtemelen-> baba bu resimdeki allah mı? (baba) hayır oğlum.

yıllarca nerde yanlış yaptığımı düşünüp durdum sonra.
hesabın var mı? giriş yap