• motosiklet kazası sonucunda parmağımdaki yarılan derinin dikilmesiyle oluşan izi mucizevi bir şekilde neredeyse yok eden merhem/ilaç.
    kokusu bebe şampuanı gibidir, şeffaf renktedir.
    sürüldüğünde deri üzerinde parlar ve yaklaşık 25 dk sonra katı bir tabaka oluşturur.
    reçetesiz satılır, sigorta kapsamına girmez, fiyatı 75 tl'dir ama sanırım bu paraya değer.
  • devlet tarafından ödenen 100 gr lık jel fakat; firma artık 100 gr değil en az 120 gr ürettiğinden ücreti karşılanmıyor. 120 gr olanı 75 tl dir. bilginize. etkisi mi? dikişleri aldırdıktan sonra göreceğiz.
  • ben aldırmak işlemini takiben dikişler alındıktan 3 hafta sonra kullanmaya başladığım jeldir. doktor işlemden 1 ay sonra başlamamı söylemişti ama prospektüste dikiş alındıktan sonra başlayabilirsiniz yazıyordu. ben de iki söylenenin ortalamasını alıp 2 hafta sonra kullanmaya başladım. islami (güllü müllü) kokuya dayanırım diyordum ama sürdükten 5-10 dakika sonra nasıl bir kaşıntı! sürdüğüm yeri maket bıçağıyla kazıma isteği doğuran cinsten. tabii bıraktım.

tam 1 hafta aradan sonra sıçtığımın jeline 75 lira verdiğim için tekrar denemeye karar verdim (belki de doktor kaşıntı yapma olasılığı nedeniyle 1 ay sonra başla demişti). sürerken yara dışına taşan kısımlardaki fazlalıkları sürdükten sonra temizliyorum böylece daha az kaşıntı hissediyorum. benin alındığı yerdeki çukur yavaş yavaş doluyor ama bu contractubex'i sürdüğüm için mi, sürmesem de kapanır mıydı asla bilemeyeceğim. bölgedeki kırmızılık aynen devam. entryi 3 ve 6 ay sonunda editleyeceğim.

ameliyat sonrası 5.ay editi: 2. ayda kullanımı bıraktım, ne kızarıklık geçiyor, ne bir gelişme var. doğal haline bıraktıktan sonra çok daha hızlı bir iyileşme gözlemledim. ya benim içindeki bir maddeye alerjim var, ya da ürün tam bir para tuzağı. şu anda rengi neredeyse normal ten rengine döndü, çukur azalmış vaziyette duruyor. benim gibi yüzünden bu tip bir ameliyat olanlara tavsiye: artık bu havalardan sonra güneşe 50 faktör koruyucusuz çıkmayın.
  • dudağımda hafif bir dikiş izi ve burnumun üzerindeki küçük çizik için kullanacaktım ancak içinde soğan asidi olduğu gerekçesiye doktor önermedi. yine de sanırım alıp deneyeceğim.
  • büyük umutlarla alınan ilaçtır. amma ve lakin etkisini oldukça yavaş gösterir. istikrarı elden bırakmayanların bir süre sonra işine yaracaktır.

ha birde ilk kullanılmaya başlandığında daha yoğun olmak üzere sürülen bölgede kaşıntı yapıyor. yara izinin dışına sürmemeye de özen göstermeniz tavsiyemdir.
  • ameliyat izim için kullandığım ve henüz bir mucizesini görmediğim jel. işin tuhafı, ameliyat izinin hemen yanında, çocukluğumdan kalma kesik izlerini azaltmaya başladı. aynı esnada ameliyat izi düzelecek yerde rengi koyulaşıyor, ne yapmaya çalıştığını anlayamadığım jeldir kendisi. sen git on küsür yıl önceki izleri azalt, iki aylık taze dikiş izine bir şey yapama, bu da acayip valla.
  • kişisel deneyimlerime dayanarak işe yaradığını söyleyebileceğim ilaç. iki aydır ameliyat * sonucu oluşan dikiş yaralarıma kullanıyorum. bariz şekilde küçüldüler. doktor sabah akşam olmak üzere günde iki defa kullanmamı söyledi. sıklıkla unutuyorum, ona rağmen iyi geldi. bu arada doktorum bu yaz için dikişlerimin güneş görmemesi gerektiğini de üzerine basa basa defalarca söyledi. zira güneş iz kalmasına yol açıyormuş. bunu da belirteyim. *
  • el bilegimde karin bölgemde ve dirsegimde yaklasik 10 cm lik dikiş izleri var(hepsi tek bir kazanin eseri ) ailemin zoruyla 2 sene araliksiz kullanmama rağmen dikiş izleri belirgin bir şekilde duruyor biraz iç rahatlatma mucize bekleme başka bir şey degil hem insan zamanla izlere alışıyor
  • uzun süreli ve düzenli kullanımı ile kilo alıp-verme sonucu oluşan deri altı çatlaklarında da etkili olmuştur.
  • yaklaşık olarak bir haftadır ameliyat olan kızımın dikişlerine kullanıyorum . bu sıcaklarda nerede saklayacağımı bilemediğim, yapısının bozulmasından etki derecesinin azalacağını düşündüğüm krem .
hesabın var mı? giriş yap