*

• copy paste entrylerde (özellikle şarkı sözü girilirken) ingilizce kısaltmalarda iki ters apostrof yanyana gelince meydana gelen durum.

örn: (sallama)

im the fucker im the slayer
  • "şarkı sözlerinin bazı yerlerini görünmez bkzlamak" diye bir başlık açıcaktım da neyse ki "bkzlamak" lafı içime sinmedi ve kendimi burada buldum.

çıldırtır bu görünmez bakınızlar, elinde olmadan düşünür de düşünür insan. acaba yazar o kelimelerden ayrı bir cümle mi oluşturdu -> hayır, iki fiil üstüste bakınızlanmış -> acaba birer tane atlıyarak mı okumak lazım -> olmadı baş harflerini birleştiriyim -> belki anlamı zor olan kelimelere kolay ulaşalım diye linklemiştir -> hayır, love da bakınızlı -> şiirsel bulduğu, vurgulanması gereken kısımları işaretlemiş olsa gerek -> hayır worship'in son dört harfini seçmiş -> ... -> şarkı kaçtı, baştan açiyim ben

bulduğum en mantıklı açıklama, bazı şarkıların kliplerinde rastgele kelimeler söylendiği anda yazılı olarak çıkıverir de sinestezik bişeyler hisseder insan (aklıma gelen örnek: savage garden - i want you), o havayı yakalamak amaçlanıyo olabilir. ulaşılmıyo ama amaca, dediğim gibi, kötü oluyo öyle.
hesabın var mı? giriş yap