• böyle önemli insanların olduğu ortamlarda mutlaka bir münasebetsiz olur, kendini önemli kişiye ispat etmek isteyip kendince çok zeki bir soru sorar. sorusunu yönelttikten sonra "bu kadar zekice bir soru bu insanın aklına nasıl geldi acaba" nazarlarını üzerinde hissetmek ister.

14'üncü dalai lama tenzin gyatso bir söyleşide soruları cevaplandırırken aynen böyle bir dallama kalkıp şöyle tırt bir soru soruyor:

"efendim. hayatınız boyunca dilsiz olsaydınız ve sadece bir an konuşabilecek olsaydınız, o bir konuşabileceğiniz anda ne mesajı vermek isterdiniz?"

dalai lama da şöyle cevap veriyor:

"bu çok saçma bir soru. duruma göre değişir. eğer o an çok açsam 'bana hemen yemek verin' derim."

alelade bir popçuya bile böyle bir soru sorulunca, kamuoyuna karşı sorumluluğu olduğunu düşünüp "barış, barış içinde yaşayabilmektir derdim" gibi moron cevaplar verebilirken, büyük bir topluluğun ruhani lideri "sen ne soruyon la değişik" diyebiliyor. esaslı adammış.

http://www.liveleak.com/view?i=098_1440638334
  • kendimi himalaya dağlarında zincere vurasım geldi öyle ibret aldım.
  • arkadaş söyleşi yapıyorsun adam soru soruyor bu dalai lama -dallama diye okunur- hemen adamı tersliyor. soru gayet güzel ve mantıklı iken niye trip yapıyon ey dallama.

başlığı açan suser entry'sinde zekice bir soru olduğunu söylüyor sonra da soruyu sorana dallama diyor, aslında bir dallama da kendisi.
  • hayatın ne kadar basit olduğunu, karmaşıklaştırmadan yaşayın koçlar mesajı vermiş.

yok şöle olsaydı , yok böle olsaydı gibi bir liseli sorusunu da hayat ne getirirse gereken yapılır demiş.

ve adam sonuna kadar haklı açsan , dünya barışı mı istersin allahın malı.
  • adam nasıl sempatik hiç kasıntı değil lan çok hoşuma gitti... hemen kelime-i şehadet getirip budist oluyorum.
  • bildiğin düz dalai lamaymış.

ben olsam "ay ne o öyle bütün gün sus pus, daraldım anacım valla daraldım" derdim.
  • altındaki yorumlardan birinin yardığı video

--- spoiler ---

the dalai lama walks into a pizza joint and says to the cashier, "can you make me one with everything?"

dalai lama hands the cashier a $50 bill. cashier starts making the pizza. the dalai lama says, "you forgot to give me change." cashier responds, "change only comes from within."
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap