• pop müzikle anti-pop müzik arasındaki uçurumu 3 dakikalık şarkılarla yok eden grup. müthiş melodiler buluyorlar; sadece ilk 10 saniyesiyle bile insanı hemen yakalayan ritimler, harika gitar riffleri, catchy vokaller vs... tam şarkıyı mırıldanmaya başlayacağınız anda ise bir anda sapıtıveriyor deerhoof'un müziği. hani o aradaki tuhaflıklar olmasa pop müzik radyolarında bile çalınabilecek bir müzik bu; ama o aradaki tuhaflıklar öylesine abartıya kaçıyor ki, alternatif müzik radyolarında bile çalınamaycak hale dönüşüyor grubun şarkıları. pop dinlemek veya dinlememek, bütün mesele bu değil; aslolan insan zihnini üşengeçlikten uzaklaştırmak, dinleyiciyi uç noktalara götürmek ise, şu aralar bunu deerhoof'tan daha iyi yapan kimse yokmuş gibi gözüküyor.
  • 2014 yılının en güzel albümlerinden birinin sahipleridir.
    albümde boş şarkı bulamadım...tabii boşluğuma da denk gelmiş olabilir.

(bkz: la isla bonita)
    1- paradise girls
    2- mirror monster
    3- doom
    4- last fad
    5- tiny bubbles
    6- exit only
    7- big house waltz
    8- god 2
    9- black pitch
    10 - oh bummer
  • baterisiyle dovusmek ve sevismek arasi gidip gelen bir bateriste sahip havali amerikalilar.
  • son albumleriyle artik bagimlilik yaratabilen, insan sagligi icin zararli bir muzik yaptiklari kanitlanmis grup. dinlemeyiniz. *
  • pop muzik yapmayi istemekle istememek arasinda savrulan kimlik bunalimli muzik grubu.
  • <ukte>deerhoof</ukte>
    san francisco cikisli, benim tek albumleri [2002 tarihli reveille] ile muserref olmus olmama ragmen, aslinda 90'larin ortasindan beri faaliyette olan, kill rock stars etiketli albumler cikaran grup. grubun yaptigi muzik icin, melodik pop ile beyin sikici gurultunun guzel bir bileskesi dersem, yanlis olmaz sanirim. solistleri japon asilli satomi matsuzaki'nin vokali hos. en son, 2003 icinde apple o isimli bir album cikarmislar. onu dinlemedim.
  • milk man ne güzelmiş. pek güzelmiş. dayımınoğlunun "hani mavi'nin griyle buluştuğu, yağmurlu günlerin, eşofmanlarını çıkartmak istemediğin günlerin, solmuş güllerin şarkısı madırfakır" şeklinde yorumladığı albümün sahibi 147 kişilik big band.
  • deerhoof vs. evil adlı nefis albümleriyle müzik raflarını bir kez daha şenlendiren şahane müzik orkestrasıdır.
  • reveille albumu ilen beni benden almis goturmus bir gruptur. vokalistinin cibo matto ilen bir ilgisi var midir? bilemem
hesabın var mı? giriş yap