• kaderin cilvesi

günü geldiğinde ülke tarihine geçeceğini bende düşünüyorum. memleketin bekası için kendisi kritik roller üstlenecek.
  • millet ittifakına örtülü destek verecek
    mhp+iyi parti
    bu desteği en çok mecliste göreceğiz
  • ''ötme de keklik'' derdim, bana yetiyor

dediğim siyasetçidir.
  • devlet bey elinden geleni yaptı türkiye cumhuriyeti devletinin bekası için. dil sürçmesi adı altında, iki keklikle, enerjik olmayan duruşu ile... "ayakta bile duramıyorum" mesaji verdi...

bir sadece "lafın tamamı aptala söylenir" demedi.

adamın yıllardır misyonu, varlığı ile bir tarafı terör örgütlerinden mümkün olduğunca uzak tutmaya çalışmak.

öte yandan yürüttüğü siyaset...

biz lafın yarısından anlamadık.
  • bir suredir suphelendigim ve surekli degindigim devlet-hukumet siyasi eksen ayrismasinin en net kaniti bugunku kabinede geldi, ekonomi tekrar kureselci'lerin eline teslim edildi, ic isleri devlet'ten alindi.

sonraki hamlen nedir mastermind, ne surprizler hazirliyorsun bizlere acaba ag?
  • karşıdaki 37 vekille dün itibariyle kendisine yol verilmiştir.

dün itibarıyla milliyetçilik fiiliyatta ak parti için bitmiştir. resmiyete dökülmesi yerel seçim sonrasına bırakılmıştır. çünkü yerel seçimlerde oy lazımdır.

eğer biri daha bu adamın planı var, erken seçim hamlesi var ve benzeri yorumları yazarsa kusacağım artık.

yalan yok bir ara bende inanıyordum ha.
  • ne demek istedigini hala anlamis degilim. ulkede feto de kalmadi. yani ulke icinde risk olacak grup kalmadi. erdogan hic olmadigi kadar guclu iken, niye kafalari karistirdi anlamak guc.

tekrar amerika'nin kucagina oturmak gibi bir durum soz konusu degil ama cok mu fazla rusya'ya yanladik, belki de oraya mi dikkat cekmek istedi.

erdogan 10 milyon multeciyi ulke icinde tutup, avrupa'ya esi benzeri gorulmemis bir fedakarligi niye yapiyor? amerika'nin 2 milyon afgan multecisine niye biz bakiyoruz? bunun sorumlusu sensin sayin bahceli. sen sesini cikarsan ulkeden 1 senede 5 milyon multeci avrupa'ya kacar. sen niye bu kadar multeci dostu oldun? seni gozumde cok da fazla buyutmek istemiyorum.
  • cumhur ittifakindan bahceli tarafi beni killandiriyor biraz, ne yalan soyleyim..

secim sonrasi, erdogan’in kazanmasinda ve cumhur ittifakinin genislemesinde buyuk payi olan bahceli’ye cok imtiyazlar gosterilir diye dusunuyordum ki tam tersi oldu..

secim ikinci tura kalinca, bahceli ve ulkuculer sinan ogan’a ciddi karalama yapti. ona ragmen erdogan adamla anlasti. bahceli’nin bu durumdan hosnut olmadigi kesin.

bahceli sonra erdogan’in cb yardimciligi teklifini reddetti ve yeni kabineyi “istediginiz gibi kurun” diyerek, soylu’nun devam etmesinde israr etmedi..

bir seyler donuyor ama yakinda cikar kokusu bakalim..
  • neden kabineye, ülke yonetimine ortak olmadığı anlaşılamıyor.

bence devlet bey gayet zeki ve sebebi şu, mhp şu anda tamamen vatan millet ekseninde bir politika izlediğini gösteriyor halka ve oradan oldukça güvenilen bir pozisyona geliyor gözlerinde.

bunun yanında en başta ekonomi olmak üzere iyi gitmeyen alanlarda da sorumluluğu olmadığı için tepki görmüyor.

ertelenip duran ekonomik sıkıntılar 2021 sonunda olduğu gibi tam manasıyla ortaya çıksa, partisinin oyu rahat %20'lere çıkar.

devlet bey neden kabineye vs. ortak olsun ki ? ekonomik sorun oluyor suç akp'ye, deprem oluyor akp'ye, orman yangını çıkıyor akp'ye.

pozitif gelişmelerden faydalanıyor ama negatif şeylerden etkilenmiyor. bu sebeple aldığı oy oranına şaşırıyorsunuz.
  • 2015 sonrası desteği olmasaydı erdoğan ve akp çok uzun zaman önce hayatımızdan çıkmış olacaktı.

adam tek başına önce rejimi değiştirdi sonra da erdoğan'ı başkan yaptı.

şu son seçimde bile en çapsız adayla yarışmasına rağmen bahçeli olmasa milliyetçiler erdoğan'a oy vermezdi.
hesabın var mı? giriş yap