• diyanet işleri başkanlığının 15 temmuz haftası ve gecesi yapılacaklarla alakalı yayınladığı genelge.
    tüm camilerde saat 00.13'te sela okunacak, şehitler için tüm camilerde hatim okunacak, cami bahçelerine 251 şehit için 251 fidan dikilecek.

kaynak
  • kaç perdelikse bir türlü bitmiyor dedirten genelgedir..
    cumhuriyeti cumhuriyet yapan günlere bu kadar deger verilmedi be yazıklar olsun.
  • insanı siyasi eylem diye düşündüren genelge.

diyanet işleri başkanı, görevde olduğu süre içerisinde hangi şehit askerimiz için sela okutup hatim okunmasına vesile oldu? hangi yitip giden genç fidanlarımız için fidan diktirdi?

hükümet, görevde olduğu süre zarfında kaç askerimiz için sela okuttu?

sadece 15 temmuz'da vefat eden vatandaşlarımız mı şehit?

islam'da şehit ayrımcılığı mı var?

edit; imla.
  • hani kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktu?
  • gecenin bir saati ben sela duymak zorunda mıyım? nasıl "kutlayacaksanız" kutlayın beni neden rahatsız ediyorsunuz?
  • bence reyizimizin bu durumdan haberi yok yoksa haddini bildirirdi kılıçlı ali’ye:

(bkz: gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur).
  • gece 12'den sonra muzik yasak ama sela serbest.
  • saat 12'den sonra kimsenin beni rahatsız etme hakkı yok. selaları cami içerisinde dış hoparlörlere vermeden okusunlar.
  • dört kıyıya "şehitleri meydanı, şehitleri camisi, şehitleri kavşağı" vs isim koymacalar, dualar, hatimler, anmalar. şehit aileleri için toplanan paraları dağıtın önce. işiniz gücünüz madrabazlık.
  • diyanete sormazlar mı şimdi "saat 12'den sonra insan rahatsız etmek günah değil mi?" diye.
hesabın var mı? giriş yap