6 entry daha
  • turk versiyonunun tekrarini izliyorum da orjinali gercekten daha cesurmus. ki orjinalinde dr. cha'nin evliligi konusunda daha hizli karar almamasi elestirilmisti ama evliligi ve kadinin rolunu ataerkil bir yapida daha iyi yansitmis dr. cha. bir kere cocuklar daha gercekci. bizdeki gibi pamuk seker annelerini surekli seven sayan tipler degiller. anneleri ise baslayinca tepkileri cok sert oluyor cunku rahata ve onu kullanmaya alismislar. ikisi de kendi havasinda ki gercek hayat boyledir. ergenlige ulasinca cocuk anne baba sallamaz olur. nadiren iliski dostluk vari hal alir. dizi de anne ve es olmaktan siyrilip dr. cha'nin kendi benligini bulmasi uzerineydi. sadece mesleki bir tarafi yoktu. cocuklari ve ailesinin nankorlugu onu kendisini onemsemeye yonlendiriyordu. dogum ve evlilik oraninin yerlerde surundugu kore'de bu cesur bir anlatim. surekli anneligi yucelterek bizim dizi bu acidan tutucu kaliyor.
  • bahardan sonra izleyemeye başladım. merak ettim acaba her genelde uyarlama gibi orijinali daha mı iyi diye.

aksine, kesinlikle bahardan uyarlanmış gibi..

bir kere demet evgar karaktere ruh vermiş.

çocuklarla ilişkisi daha gerçekçi.

duyguları daha iyi anlatıyor ve çekimleri daha iç açıcı.
    renk kullanımları baharda dramın içerisine çok güzel serpiştirilmiş.

izlerken anlam veremediğim mantık hataları uyarlama sebebiyle olmuş.
    mehmet yılmaz ak müthiş bir seçim olmuş.

bahar'da sadece hatice aslan role uymamış gibi geliyordu. hala öyle geliyor ki kendisini bir tiyatrocu olarak ferhunde hanımlardan beri bilirim.

orijinaldekine göre buğra gülsoyun daha enerjisi daha çok geçiyor, olması gereken oymuş gibi. rengin karakterindeki içten içe yaşadığı kırgınlıklar, gerektiğinde donuk gerektiğinde tutkulu kadın rolünü de ecem özkaya daha fazla geçiriyor.

sonuç olarak noldu cerraam> doktor cha olmuş.

tahminimce her ne kadar 1.sezon paralel gittiyse 2.sezonu senarist orijinalinden farklı kendi devam ettirecek gibi. kadın dayanışması izleyeceğiz, ya da ben öyle izlemek istiyorum.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap