• cep telefonumu donuma sokuyorum uyumadan evvel, spermler falan baygın hep radyasyondan.
  • sarhoş sperm tekniği, ben buldum. sevişmeden önce küp gibi, it gibi içiyorum, sarhoş ediyorum bütün spermleri, çıkar çıkmaz yığılıp kalıyor ibneler. halay çekenini mi ararsın, yerlerde sürüneni mi, yumurta falan hak getire. hem eğleniyorum hem doğum konrtroluyorum, aklımı seveyim.
  • kendi cinsinle iliskiye girmek
  • beklentiye göre seçilmesi gerekir;

1) seks hayatınız nasıl?

a- yok
    b- var
    yanıt b ise 2. soruya geçelim

2) ne kadar aktifsiniz? misal ayda kaç kere ?

a- bir iki kere olsa iyi.
    b- çok çok

yanıt a ise kondom

3) tek eşli misiniz?

a- evet ben onu seviyorum o beni seviyor.
    b- evet ama erkek arkadaşım itin teki, düşüp kalkabilir onla bunla
    c- yok değilim.

yanıt b veya c ise condom cinsel yolla bulaşan hst (cybh).lar için kullanılmalı. a ise hadi 4. soru

4) misal fire oldu, hamile kalma ihtimali hakkında ne düşünüyorsun?

a- evliyim, olursa allah'tan artık, bakarız büyütürüz.
    b- olmaz öyle şey.

yanıt a ise uygunu spiral'dir. cybh'tan korumaz, ama %10 gebelik riski var. çok sağlam değil yani.

5) hergün hap alabilir misin?

a- yok mizacıma ters unuturum neyim
    b- aman annem babam görür, işim olmaz hapla falan
    c- alırım mühim değil

yanıt c ise, doğum kontrol hapı uygundur. ama bir gün unutulursa 3 gün etkisini yitirir. üstelik misal sabah almayı unuttun, akşam alınca da etkisiz olur.

6) doğum kontolü için aylık 170 tl'yi gözden çıkarırmısın

a- o kadar param olsa çocuk yaparım robert kolejine yollarım
    b- olur, pahalı da değilmiş

yanıt b ise enjektabllar (iğne) tercih edilmeli. tuzlu biraz fiyatı ama garantili ve rahat
    yanıt a ise cinsel perhiz (seks yapmama) uygun yöntem olabilir.

hamiş: aldığım bir haftalık doğum kontrol yöntemleri ve spiral uygulama kursundan izlenimlerimdir.
  • bu tekniklerin öyle isimleri vardır ki, star wars olur, voltran olur bunlardan.
    -servikal kalkanları açın, hormon plakalarını kontrol edin.
    +açıldı kaptan.
    -norplant düzeyini düşürün, vajinal halkaları vajinal ovula yerleştirin.
    +hay hay kaptan.
    -düşman gemileri ne durumda?
    +servikal mukus takibine yakalandılar, semptotermal yöntemle kurtulmaya çalışıyorlar.
    -çabuk servikal başlıkları yönlendirin, spermisidleri gönderin, ateeeeeşşşşşş!!!!!!
    +hadi bırak saçmalamayı da yatağa gel artık be kaptan.
  • okan bayülgenin pazar geceleri yayınlanan muhabbet kralı programa bağlanan bir annenin

"kızımın erkek arkadaşı ile birlikte olduğunu başka bir kişi vasıtası ile öğrendim, henüz 15 yaşında ve kaygılıyım" demesi ve bengi semerci denen kadının da "aa çok erkeeeen, amanııın yandınız, bittiniz, daha hormonları bile dengelenmedi, fiziksel olarak bile hazır denemez" diyerek anneyi ve diğer pek çok ebeveyni iyice kaygılandıran ahlakbekçisi tutumuna annenin verdiği yanıt öylesine anlamlıydı ki, hangisi uzman ben bilemedim.

"bakın doktor hanım, benim derdim o değil, kızımın bir hastalık kapmasından kaygılıyım, ya da aşırı hard bazı şeyler yaşıyorlarsa kendine zarar verebilmesinden, bu bakımdan kızımla bilinçli davranması adına konuşmak istiyorum ama bir anne olarak kızıma ne kadar samimi ve yakın olabilirim, bana ne kadar güvenebilir, ne kadar açılması normal, bunların derdindeyim ben" dedi kadın. yavrum benim yürü bee.

kadının sormak istediği diğer şeyde doğum kontrol yöntemleri idi. yani kızına nasıl korunması gerektiği ile ilgili ne gibi bilgiler paylaşmalı onları soruyor kadın. milletin (oradaki psikiyatri uzmaları ve seksolog amca vs) başka şeylerin (örn: sidik yarışı) derdinde olması sebebi ile kadına en son doğum kontrol hapı kullansın demeleri ile cevaplandı soru.

yani kondom ne güne duruyor arkadaş. cinsel yolla bulaşan hastalıkları önler mi doğum kontrol hapı. yani tek eşli isen tamam makul ama o yaşta bir çocuk için en mantıklısı kondomdur. bunu bile cevaplayamayan didişmekten öte bir arpa boy yol alamayan uzmanlara sahip bir ülkede yaşıyoruz. yazzzıh
  • kabaca beş başlık altında incelenebilir:

1-hormonal kontrasepsiyon yöntemleri:
    -haplar,
    -iğneler (bkz: aylık iğne),
    -cilt altına konan implantlar,
    -rahim içi hormon salgılayan araçlar
    -flasterler
    2-mekanik yöntemler
    -kondom (bkz: prezervatif)
    -diyafram
    -rahim içi araçlar
    3-zamanlama yöntemleri