• ekşi sözlük ne zaman bu kadar muhafazakar bir yer oldu, burada okuduğumuz yorumlar kahvede oturan amcaların yorumlarından farklı olmayacaksa burada neden vakit harcıyoruz?

grup üyeleri hakkında "erkeklerin kadınlaşması ve bunun çok normal görülmesi durumu var." yazmış yazar. diyelim ki öyle, burada sizi rahatsız eden nedir tam olarak? insanlığın soyu mu kuruyacak bu "kadınsılaşmış erkekler" yüzünden?

grubu yıllardır takip ediyorum, birkaç kliplerini de izledim çok da orijinal işlerdi. hiçbir zaman "kadınsılaşmış erkek" şeklinde yorumlamadım, gözüme bile çarpmadı. insanlar müzik yapıyorlar, kulağa hitap ediyorlar yani. giyim tarzları falan beni ilgilendirmiyor ki bana bir zararı da yok. bir dayatma ya da yönlendirme yok. göze sokma yok. bunu reklama çevirme durumu yok.

size de tavsiyem rahatlayın biraz, takılmayın böyle şeylere. en azından dinlediğiniz müzikten biraz zevk alırsınız. zaten çok gerginiz bir de bunlara gerilmeyelim.*
  • grubun adı bilinenin aksine düşünülmüş ve adını ömer hayyam'ın 27 nolu rubaisinden almıştır.

“tanrım; bu güzel yüze vermişsin emek,
    o sümbülü koklamak, saçın' ellemek.
    sonra da ona bakma, dersen, anlamı:
    dolu kadehi ters tut, hiç dökme demek!”
  • 3 mart 2024'teki ankara ata sahne'deki konserlerinden şimdi çıktım. 32 yaşında artık biraz yaşlı hissettirdi bana.

grup taş gibi çalıp, söylüyor. zaten son zamanlarda dikkatimi çektikleri için canlı dinlemek istemiştim.

eleştirilerime gelirsek, sesçileri kötü bence. orkestranın sesinden vokali çok zor duydum. pes sesleri hiç gelmedi neredeyse.

bir de ergen kardeşlerimizin eğlence anlayışı tuhaf bence. bütün konser ellerinde telefon, baya instagram timeline'ına falan bakıyorlar. bütün konser kendini videoya alan vs. eğlenmeyi bilmeyen bir nesil...
  • dilerim ki benimle olmaktan başka çaren kalmasın.
  • tamam öğrendik ki adını hayyam'dan almışsın ama bu laf o şiirde bir anlam ifade ediyor, sen kendine böyle bir isim verdiğinde ise aynı laf sik gibi duruyor.*
  • sapık bu adam bence
  • hemen hemen her sarkilarina acayip dusuyorum bu cocuklarin.

daha once de yazdim (#161657541), cokta zaman gecmedi lakin bir kez daha hem ovmeye hem de belgeselleri hakkinda biraz sallamaya geldim.

oncelikle son zamanlarda beni surukleyen sarkilarini linklemek isterim (hepsini yeni gibi dusunmeyin, benim dilime yeni dolananlari da var :) :

dilerim ki , bu bir basyapittir.

hic iyi degilim

anamiz babamiz yok deriz , deli gibi bunu soyleyerek dolaniyorum ortaliklarda

24

aldattim

sonrasinda, belgesel bolumleri cok guzel olmus gencler. herkes gibi aranizdaki gerilime ve uzaklasmaya uzuldum, gozlerim panikle 4.bolumu aradi ama henuz yayinlamamissiniz, umarim sorunlarinizi rafa kaldirmak yerine yuzlesip halletmissinizdir. sahsi fikrim, her ne kadar dunya tatlisi olsa da, dilan'in gelisi sizin dinamiklerinizi oynatmis gibi duruyor (bkz: dilan balkay). ugurhan'i biraz yalniz birakmis ogulcan ve dilan ikilisi ve biraz da egoistce hareket etmis gibi bir intibam oldu.
    ugurhan'siz bir gelecek gorulemez, bu hataya dusmemekte fayda var.
    nasil ki sarkilari olmadan dktt dusunelemez, ayni sekilde ugurhan'in sesi olmadan da..
    guzelliginiz; dostlugunuz ve dual ahenginizdeydi, simdi daha kalabalik olarak var olmayi ogreniyorsunuz.
    uc kisilik gruplarda arkadasliklar da zordur ki siz bunu profesyonel hayatinizla ic ice yasiyorsunuz.
    umarim dengenizi bulmus ya da bulmaktasinizdir.

(ps: lutfen dubai'ye de gelin!!)
  • 19 nisan konserine en az 1 bilet aradığım grup. satmak isteyen varsa yeşillendirebilir.
  • bugün zorlu'da konseri olan gruptur. asla konsere uygun olmayan hanım hanımcık tüvit dokulu elbisemle gidip anıra anıra şarkılarını söyleyeceğim * sana bakarken şarkısı müstakbel kocişkomdan bana gelsin
hesabın var mı? giriş yap