• bunun bir de boşanma aşaması var ki giyecek don bulursan şükredersin.
    edit: başlığı açan kaçmış.
  • evlenilen kadinin dogru insan olmadigina delalettir.
  • eziyet.
    böyle bir eziyete maruz kalmanıza ses çıkarmayan bir hanım ile niye evleniyonuz?
  • göte giren şemsiyenin hunharca açıldığı sıradan bir doğa olayıdır.

ne yani, sizin düğün filminiz olmayacak mıydı?
  • - bir kere evleniyorum, herşeyin iyisini alalım.
    - e altınları çok alalım, nasılsa bizim olacak. düğünden sonra bozdururuz şeklinde başlayıp zamanla varaklı mobilyalara, gri renkli beyaz eşyalara doğru kayan, kaydıkça bir yanma hissettiğiniz durumdur.
  • var bizim kültürümüzde bu tarz dangalaklıklar, bu ve bunun gibi niceleri, kapı açılmaz, kalem yazmaz, size tavsiyem nazınızın geçeceği bir arkadaşınıza paslayın o süreçte bu tarz istekleri, damadın böyle sikimsonik şeylerle uğraşması oldukça can sıkıcı.
  • daha önce de yazdım bir başka başlığa buraya da yazayım. kimse damadı iflas ettirmez. damat salak olduğu için kendi iflas eder.

bütçe ve imkanlar belli ise o imkanlar dahilinde alacağını alırsın. ha o iş öyle olmuyor sektöre bi kere girdin mi azına sıçıyorlar deme sakın. evet sektörde seni sikmeye hazır bi sürü şerefsiz beklemede.

gelinin topuzunu 350 tl ye yapıp yanında ki 5 kadının saçına 150 tl alıyor mesela çok karakterli kadın kuaförü. bu ve bunun gibi bir sürü eli zikinde bekleyen şerefsiz var ama mecbur olanlar dışında hayır diyeceksin kardeşim hayır.

hayırdan anlamıyorsa kadın ya da çevrendekiler. allah mısınız amk diyerek vereceksin eline yüzüğü.

biz de evlendik kardeş biz de bu yollardan geçtik. aha da götüme giren net kuaför parasıdır onun dışında hiç bir şey ekstra girmedi.

(bkz: kızların bir kez evleniyorum şımarıklığı/@joker efendi)
  • işin ilginç tarafı damat iflas ettikten sonra onunla bir hayat sürecek olan kişi yine aynı kişi! burada bir mantıksızlık var ama evlenme hipnozuyla gelin kızımız o esnada onun idrakinde olmuyor. daha çok gelinliğin straplez, prenses vs. model olmasıyla meşgul.

daha sonra da geçinemiyoruz, hep borçlu, kavga ediyoruz, şu kadarcık kuaför masrafıma bile laf ediyor diye serzenişlerle ilk 2 yıl içinde boşanıyorlar!
  • insanları neleri var ki iflas etsinler zaten, damatlar üzerinden bankaları zengin etmek olarak düzeltilmesi gereken başlık. kültürel mirasımız, gelenek, görenek diyenlerin ağzına ıslak eski turuncu tuvalet terligi ile vurup, ağzına tuvalet fırçası sokasım geliyor. iki tane geberik yaşlı cahil mutlu olacak diye insanlar geleceklerini ipotek altına alıyor, ulan sizde akıl olsa biz bu parasal konuları düşünür müyüz zaten.
  • mantıksızlık ve tutarsızlık örneğidir.

fikrimce evlenmeden hemen sonra gerçekleşen ayrılma ve boşanmalarda bu dönemin maddi etkileri çok fazla. yani iyice borca giriyorsun, evleniyorsun, o borcun ödenmesi gerekince eşler arasında sorunlar çıkmaya başlıyor. evliliğin ilk 6 ayı zaten bu konuların toparlanması ile geçiyor. heleki iyice borca girdiysen zaten aldıkların bile elden çıkıyor.

o yüzden uzun lafın kısası siz siz olun, ayağınızı yorgandan fazla uzatmayın. dünyaya bir kere geliyorum, bir kere evleniyorum diye hayatınızı karartma ihtimalini artırmayın. mantıklı davranın.
hesabın var mı? giriş yap