• kendi insanı öldürülürken "r4bia" diye bağıranların eleştirdiği halktır.
  • halkı bilinçlendiren aydınların ya hapislerde çürüdüğü, ya yakıldığı, ya da sürgüne yollandığı hırsız ve katil tarafından yönetilen bir ülkede; geriye kalan aklı başında insanların elbette ki haklı olarak kendi iç sorunları ile muhatap olması şaşırtıcı bir durum değildir. o halkı kışkırtıyor dediğiniz enteller de şüphesiz dünya gündemini de takip etmektedirler.
  • ukrayna'nın başına gelen bizim başımıza gelmesin diye düşünen halktır doğru olanı yapıyordur şu an ukraynayı düşünmenin bize ne faydası olacak memleketi soyan soyana hakkımızı aramak en doğal hakkımızdır

not:pragmatist değilim
  • iki işi aynı anda yapamayan karnı yarık söylemi. adam o kadar sığ ki, sadece tek gündem takip edebiliyor. sonra çıkıp diyor ki; "kaset mi? hani şu montaj olan.".
  • dünya ukrayna konuşurken ne demek amk diye aklından geçiren halktır.
  • (bkz: yav hee he)
  • "ukraynalilar zamaninda kendi ulkelerine bakmadigi icin bugun dunyaya manset oldular zaten" denilecek gerzekce bir beyanat.
    bizim de ukraynaya benzememiz yakindir bu gidisle.
  • ordaki kizlar başörtüsü takmadigindan olsa gerek. yoksa çok ciddi bir mesele olabilirdi halk için. he bide orda kurtler yok ve ozerk bolge kurmuyo, islamci teröristler asker kafası kesmeyip toplu kiyimlara yol açmıyo, basbakanlari calip cirpip hala yuzsuzce meydanlarda konuşma edepsizliginde bulunmuyo. orda sadece ve sadece bir demokrasi mucadelesi var ve rusya herzamanki gibi kendi cikarlari icin olaya müdahil oluyor. tipki bizim gibi degil mi halk.
  • soyulan, öldürülen, hakkı yenen haklı halktır. nefes almaya ihtiyacı vardır.

bu halkın vatandaşı da:

namus kavramını göklere çıkarıp, tecavüzcüleri, hırsızları krallar gibi yaşatan ikiyüzlülerden değildir.
    çocuk doğurun deyip, hamile bir kadın tahrik edici olduğu gerekçesiyle sokağa salmayan ikiyüzlülerden değildir.
    darbeci zihniyet diye ağlayıp, kendi sivil darbesini gerçekleştiren, her yere sızan, kendinden olmayan kim olursa sindiren, kendi sivil darbesini gerçekleştiren bir herifin peşinden koşan ikiyüzlülerden değildir.
    kendi insanı öldürülürken çıkarlarından dolayı susup, bir başkası için rabia şovu yapan ikiyüzlülerden değildir.
    çıkan onlarca ses kaydına inanmayıp, söylentilere, yalan ifadelere inanan ikiyüzlülerden değildir.
    "ses kayıtları montaj." deyip, kriptolu telefonlardan sorumlu insanları görevden alan ikiyüzlülerden değildir.
    kısacası kitabında hırsızlığın, yalanın, iftiranın günah olduğu yazmasına rağmen her şeye kılıfa uyduran, insanlıktan nasibini almamış, kendi çıkarlarını düşünen ikiyüzlülerden değildir.
  • ses kaydı dinlerken kendimden geciyorum aklıma sadece seks geliyor.tabiki ukrayna yı biraz ihmal ettim.kendimi kınıyorum.ama ben ukrayna yı tanıyosam toparlanmayı bilecektir.teşekkürler ukrayna seni ihmal ettiğimde üstüme gelmediğin için.
    bu arada ukraynalı kızlar eqlesin
hesabın var mı? giriş yap