435 entry daha
  • senden nefret etmiyorum ama sevdiğim de söylenemez hülya hocam. öldün mü kaldın mı umurumda da değil. zamanında sırf şiveli konuştuğum için ayrım yapan, hep aynı öğrencilere söz hakkı tanıyıp onları artıya boğan ve öne çıkarıp parlatan karakter yoksunu biriydin. birilerinin annesi seninle iyi geçiniyor yada dışarıda görüşüyor diye onların çocuklarını kolladığın gerçeğini unutmadık tabiki.

zamanında okullarda bedava paket süt dağıtıldığı vakitlerde, artan on veya onbeş süt için tane başı matematik sorusu sorardın sınıfa. en erken cevabı söyleyen alabiliyordu sütü. hergün tüm sütleri alıp evime götürüyordum bunu görüyordun ve yinede bana hak ettiğim değeri göstermedin. ölene kadar ne kadar ahlaksız biri olduğunu anlatacağımdan emin olabilirsin.

bu tarz yaklaşımlar günümüz eğitim sisteminde mümkün mü bilmiyorum ama öğretmen olan kimseler bu konularda oldukça hassas olmalılar diye düşünüyorum.
  • seni çok seviyorum..öğretmenim normalde kapalı bir kadındı fakat o dönem kapalılar devlet memuru olamadığı için okula açık geliyor dışarda mutlaka bir şalla kapatıyordu. bir gün evlerine gittiğimde öğrendim namaz kıldığını. hayatımın en önemli şansıdır. ne güzeldi o devirdeki öğretmenler. anne gibilerdi,baba gibilerdi. vurmaya kıyamazlardı. evlerine gittiğimde bir gün gel bak sana ne göstericem dedi bir odaya girdiğimizde iki kocaman sandık içinde hep güller dolu bizim o zaman 5-10 liraya aldığımız hazır gülleri bile atmamış. bir gün kar içinde kalan ayaklarımı kantinden ılık su alıp elleriyle yıkamış temiz çoraplarımı giydirmişti,iki ayda bir ararım,onun yaşadığı şehirdeki işletmelerden hediyeler gönderirim. iyi kivarsın,zeynep nuran değirmenci- malatya cumhuriyet ilköğretim okulu
  • seni hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilerim.
  • kendi inisiyatifi ile herhangi bir şey yapamayacağını hiç kimse bilmiyormuş gibi konuşmaktan utanmayan bir bakan ile çalışmak zorunda kalmadığınıza çok memnunum, ellerinizden öperim.
  • sevgili öğretmenim
    bizlere "ağaç yaşken eğilir" değil, "ağaç yaşken doğrulur" sözünü sadece söyleyerek değil, bizleri tanık ederek de benimsettiğiniz için minnettarız size.
  • çernobil faciası yüzünden ihraç edilemeyen ve elde kalan fındıkları kilo kilo bana verdiğin için teşekkür ederim.
  • seni çok iyi anlıyorum öğretmenim ve nasıl bu kadar özverili olabildiğine hayret ediyorum. 12 senedir senle aynı mesleği yapıyorum ve her gün sabrına, sonsuz sevgine, koşulsuz kabulüne her an bize açık kucağına daha çok saygı duyuyorum. nasıl da nefesinin tükendiğini, yorgunluktan kızaran yanaklarla bize faydalı olmaya çalıştığını dün gibi hatırlıyorum.
  • 28 yıl oldu halen sosyal medya üzerinden takipleşiriz.
    ellerinizden öpüyorum hocam.
  • okuyamaz artık
  • kapalı pencereden dışarı bakıyor diye üşenmeden bahçeden 4. kata gelip tüm sınıfın önünde okkalı osmanlı tokatı atan hasan hoca ben de sana okkalı bir tane geçirmek için çok şey feda edebilirim. kim bilir nerdesin göt.
193 entry daha
hesabın var mı? giriş yap